LIGA EVROPE: Liverpul ”dremao” pa preokrenuo! Slavila i Roma

21.09.2023. 21:09
FK Roma
FK Roma / Izvor: Profimedia

Počelo i drugo UEFA takmičenje...

Počela je grupna faza Lige Evrope, a u terminu od 18.45 sati odigrane su utakmice prvog kola u grupama E, F, G i H.

MATIĆ PROGOVORIO O KRAJU KARIJERE!

IZAŠLA JE NOVA FIFA RANG LISTA: Srbija pokvarila plasman, Orlovi sada na 28. mestu

NEMA OPUŠTANJA U PARTIZANU: Derbi je ZABRANJENA TEMA

Grupa E:

LASK – Liverpul 1:3, Union Sen Žiloa – Tuluz 1:1

Jirgen Klop je promešao karte u Lincu, na klupi su ostali Salah, Gakpo, Žota, Mekalister i Robertson, Trent je povređen i to mu se "obilo o glavu" u prvom poluvremenu. LASK je hrabro izašao pred favorita i poveo u 14. minutu, posle sjajne i uigrane akcije iz kornera. Lopta je direktno iz kornera sa leve strane, koji je izveo Horvat, došla do Flekera, a ovaj je uputio fantastičan drop-kik udarac sa 16 metara i savladao golmana Kelehera, za 1:0. Nije Klop ništa menjao na poluvremenu, ali je njegova ekipa od samog starta nastavka zaigrala dosta bolje i u 56. minutu izborila penal, koji je u gol pretvorio Darvin Nunjes. Preokret je doneo Luis Dijaz u 63. minutu, na pas Gravenbergha. Konačnih 1:3 postavio je Salah u 88. minutu, koji je ušao u igru 14 minuta ranije. Bivši fudbaler Crvene zvezde Branko Jovičić odigrao je ceo meč za LASK.

Drugi meč ove grupe je još u toku, 1:1 je u Briselu...

Grupa F:

Panatinaikos – Viljareal 2:0, Ren – Makabi Haifa 3:0

PAO je u sjajnoj atmosferi u Atini poveo protiv Viljareala u 38. minutu preko Joanidisa, a velika tri boda ekipi našeg Ivana Jovanovića potvrdio je Šporar u 78. Mladeonović je odigrao ceo meč za pobednički tim, Đuričić je ušao u 76. minutu.

U drugoj utakmici je Ren „rešio“ Makabi već posle prvog poluvremena. Blas je načeo Izraelce u prvom minutu, a prednost je duplirao Trufer u 31. Jildirim je u 56. minutu povisio na 3:0.

Grupa G:

Šerif – Roma 1:2, Servet – Slavija Prag 0:2

Roma je dugo lomila otpor Šerifa, a povela je u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena preko Leandra Paredesa. Ipak, početak drugog dela doneo je šok za Murinja, pošto je Šerif izjednačio preko Tovara u 57. minutu. Trijumf vicešampionu ovog takmičenja doneo je Romelu Lukaku, pogotkom u 65. minutu.

Slavija je slavila u Servetu pogocima Masopusta u 32. i Ogbua u 59. minutu.

Grupa H:

Bajer Leverkuzen – Haken 4:0, Karabag – Molde 1:0

Bajer igra u velikoj formi, lider je Bundeslige, zajedno sa Bajernom, a tim Ćabija Alonsa je to potvrdio i večeras protiv švedskog Hakena, koji je slomljen već u prvom poluvremenu, posle kog je domaćin vodio 2:0, golovima Virca u 10. i Adlija u 16. minutu. U nastavku su Bonifas u 66. i Hofman u 70. minutu potvrdili pobedu. Molde je pao u Azerbejdžanu, a gol za tri boda Karabaga dao je Leandro Andradeu 56. minutu.