ЛИГА ЕВРОПЕ: Ливерпул КИКСНУО! Матић славио

09.11.2023. 21:17
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

Први пораз Редса...

Фудбалери Ливерпула забележили су први пораз ове сезоне у Лиги Европе. Изабраници Јиргена Клопа поражени су од Тулуза резултатом 3:2 (1:1) и тако остали на девет бодова.

НОВИ ПОРАЗ ЧУКЕ: Фиорентина са пенала славила у Лесковцу (ВИДЕО)FK Čukarički

НОВИ ПОРАЗ ЧУКЕ: Фиорентина са пенала славила у Лесковцу (ВИДЕО)

Ухапшен Грк који је умешан у убиство навијача АЕК-а Михалиса КацурисаFK AEK

Ухапшен Грк који је умешан у убиство навијача АЕК-а Михалиса Кацуриса

Друловић ступио на дужност, деби против Енглезаg

Друловић ступио на дужност, деби против Енглеза

Тиме је Тулуз себи дао знатно веће изгледе да се уз "црвене" пласира у наредну фазу такмичења, али биће свакако узбудљиво у преостала два кола.

Није Клоп извео најачу поставу, што се могло и очекивати, а Тулуз је у сусрет ушао врло инспирисан.

И имали су предност после првог дела пошто је грешку одбране Ливерпула у 36. минуту казнио Арон Донум за 1:0.

Французи су предност дуплирали у 58. минуту када је Тајс Далинга изашао сам пред голмана и послао лопту у доњи леви угао.

Деловало је да ће се Ливерпул тргнути, посебно када је Кристијан Касерес у 74. минуту неспретно скренуо лопту и постигао аутогол за 2:1.

Међутим, само два минута касније, Тулуз је опет стекао два гола предности. Овог пута велику грешку одбране казнио је Франк Магри и погодио за 3:1.

Било је узбудљиво до краја, Диого Жота је у 89. минуту смањио на 3:2, да би у седмом минуту надокнаде Џарел Кансах постигао гол за госте, али га је ВАР поништио због фаула у нападу.

У другом мечу у групи ЛАСК је био убедљив против Ројал Униона, 3:0 (2:0).

Аустријанци су тријумфовали головима Саше Хорвата у 25, Максима Таловјерова у червртом минуту надокнаде првоог дела и Роберта Жуља у 77. минуту.

Још један француски тим славио је ове вечери.

У Ф групи Рен је код куће био бољи од Панатинаикоса, 3:1 (1:1).

Бивши репрезентативац Србије Немања Матић одиграо је готово цео меч, замењен је у 93.минуту, а треба рећи да је подвиг Рена тиме већи ако се има у виду да су од 33. минута играли са десеторицом због искључења Белокаина.

Рен је повео у 9. минуту голом Швајцарца Фабијера Рејдера, да би гости изједначили из пенала у 34. минуту преко Јоанидиса.

Ибраахим Салах у 65. и Лудовик Блас у 70. из пенала погодили су мрежу Грка за коначних 3:1.

У другом мечу у групи Макаби из Хаифе је као домаћин у Ларнаки на Кипру изгубио од Виљареала, 1:2 (1:0).

Брајтон је потврдио снагу у Б групи, као гост је нанео нови ударац фудбалерима Ајакса, 2:0 (1:0).

Ансу Фати је у 15. минуту начео мрежу екипе из Амстердама, да би све било решено у 53. минуту.

Тада је друго гол за "галебове" постигао Симон Адингра.

Славија из Прага је нанела пораз екипи Роме од 2:0 (0:0).

Неће имати разлога да буде задовољан Жозе Мурињо после још једне бледе партије његовог тима.

Стрелци за Чехе били су Вацлав Јурецка у 50. и Лукас Масопуст у 74. минуту.

У другом мечуи у групи Сервет је славио против Шерифа са 2:1 (0:1).

Коначно, Бајер из Леверкузена је као гост однео сва три бода против Карабага. Ј едини гол на сусрету виђен је у трећем минуту надокнаде другог дела и то из пенала, а стрелац је био Виктор Бонифејс.