LIGA EVROPE: Liverpul KIKSNUO! Matić slavio

09.11.2023. 21:17
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Profimedia

Prvi poraz Redsa...

Fudbaleri Liverpula zabeležili su prvi poraz ove sezone u Ligi Evrope. Izabranici Jirgena Klopa poraženi su od Tuluza rezultatom 3:2 (1:1) i tako ostali na devet bodova.

NOVI PORAZ ČUKE: Fiorentina sa penala slavila u Leskovcu (VIDEO)FK Čukarički

NOVI PORAZ ČUKE: Fiorentina sa penala slavila u Leskovcu (VIDEO)

Uhapšen Grk koji je umešan u ubistvo navijača AEK-a Mihalisa KacurisaFK AEK

Uhapšen Grk koji je umešan u ubistvo navijača AEK-a Mihalisa Kacurisa

Drulović stupio na dužnost, debi protiv Englezag

Drulović stupio na dužnost, debi protiv Engleza

Time je Tuluz sebi dao znatno veće izglede da se uz "crvene" plasira u narednu fazu takmičenja, ali biće svakako uzbudljivo u preostala dva kola.

Nije Klop izveo najaču postavu, što se moglo i očekivati, a Tuluz je u susret ušao vrlo inspirisan.

I imali su prednost posle prvog dela pošto je grešku odbrane Liverpula u 36. minutu kaznio Aron Donum za 1:0.

Francuzi su prednost duplirali u 58. minutu kada je Tajs Dalinga izašao sam pred golmana i poslao loptu u donji levi ugao.

Delovalo je da će se Liverpul trgnuti, posebno kada je Kristijan Kaseres u 74. minutu nespretno skrenuo loptu i postigao autogol za 2:1.

Međutim, samo dva minuta kasnije, Tuluz je opet stekao dva gola prednosti. Ovog puta veliku grešku odbrane kaznio je Frank Magri i pogodio za 3:1.

Bilo je uzbudljivo do kraja, Diogo Žota je u 89. minutu smanjio na 3:2, da bi u sedmom minutu nadoknade Džarel Kansah postigao gol za goste, ali ga je VAR poništio zbog faula u napadu.

U drugom meču u grupi LASK je bio ubedljiv protiv Rojal Uniona, 3:0 (2:0).

Austrijanci su trijumfovali golovima Saše Horvata u 25, Maksima Talovjerova u červrtom minutu nadoknade prvoog dela i Roberta Žulja u 77. minutu.

Još jedan francuski tim slavio je ove večeri.

U F grupi Ren je kod kuće bio bolji od Panatinaikosa, 3:1 (1:1).

Bivši reprezentativac Srbije Nemanja Matić odigrao je gotovo ceo meč, zamenjen je u 93.minutu, a treba reći da je podvig Rena time veći ako se ima u vidu da su od 33. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Belokaina.

Ren je poveo u 9. minutu golom Švajcarca Fabijera Rejdera, da bi gosti izjednačili iz penala u 34. minutu preko Joanidisa.

Ibraahim Salah u 65. i Ludovik Blas u 70. iz penala pogodili su mrežu Grka za konačnih 3:1.

U drugom meču u grupi Makabi iz Haife je kao domaćin u Larnaki na Kipru izgubio od Viljareala, 1:2 (1:0).

Brajton je potvrdio snagu u B grupi, kao gost je naneo novi udarac fudbalerima Ajaksa, 2:0 (1:0).

Ansu Fati je u 15. minutu načeo mrežu ekipe iz Amsterdama, da bi sve bilo rešeno u 53. minutu.

Tada je drugo gol za "galebove" postigao Simon Adingra.

Slavija iz Praga je nanela poraz ekipi Rome od 2:0 (0:0).

Neće imati razloga da bude zadovoljan Žoze Murinjo posle još jedne blede partije njegovog tima.

Strelci za Čehe bili su Vaclav Jurecka u 50. i Lukas Masopust u 74. minutu.

U drugom mečui u grupi Servet je slavio protiv Šerifa sa 2:1 (0:1).

Konačno, Bajer iz Leverkuzena je kao gost odneo sva tri boda protiv Karabaga. J edini gol na susretu viđen je u trećem minutu nadoknade drugog dela i to iz penala, a strelac je bio Viktor Bonifejs.