ЛИГА ЕВРОПЕ: Мурињо кукао, ПРШТАЛО у Белгији, али и у Француској (ФОТО)

09.03.2017. 23:01
Žoze Murinjo
Жозе Мурињо / Извор: Реутерс

Реванши су на програму следеће недеље.

Одигране су прве утакмице осмине финала Лиге Европе, а међу првима на терен су изашли фудбалери Ростова и Манчестер јунајтеда. Резултат после првих 90 минута био је 1:1, с тим да су гости из Енглеске повели, у 35. минуту Хенрика Мхитарјана, али је све поништио Александр Бухаров, поготком у 53. минуту. Менаџер Црвених ђавола Жозе Мурињо је био делимично задовољан, али је између осталог нагласио лош терен у Русији. Према речима Португалца, такве терене је својевремено гледао у другој лиги у домовини.

МАРКА СВЕ ЗНА: Барса у јуну доводи СРБИНА да игра са МЕСИЈЕМ! (ФОТО)

КО НЕ БИ ПОЛУДЕО: Гризмана су казнили, а разлог је НЕВЕРОВАТАН (ФОТО)

- Било је немогуће да одиграмо боље и нисмо могли да развијемо пас игру. Играли смо како је меч захтевао и могу да кажем да смо одиграли добру утакмицу. Гол у гостима је увек позитиван, а резултат 1:1 је бољи од 0:0. "Олд Трафорд" ће нам дати снагу и погурати нас у четвртфинале - казао је Мурињо.

За разлику од Јунајтеда, победу у гостима остварили су играчи Андерлехта. Белгијанци су на Кипру победили АПОЕЛ, а једини гол постигао је Николае Станчиу. На терену је био је и један Србин. Урош Спајић је све време играо за Андерлехт, док је Иван Обрадовић меч одгледао са клупе. Копенхаген је као домаћин савладао Ајакс (2:1), а допринос су дали и Срби. Урош Матић је све време био на терену, док је Андрија Павловић ушао у 63. минуту. У дуелу два белгијска тима (највише их има у овој фази такмичења) бољи је био Генк (5:2), иако је Гент био домаћин. Могао је Гент да изгуби са мањом разлико, али нису успели да искористе пенал у другом полувремену. Капитен Стефан Митровић је све време играо за Гент.

У дербију вечери, Лион је победио Рому са 4:2, а Селта је била боља од Краснодара са 2:1. У победи шпанског тима учествовао је и Немања Радоја, док је Олимпијакос - Бешикташ завршен без победника - 1:1. Све време за тим из Истанбула је играо Душко Тошић. Ни "кеца" ни "двојке" није било ни у дуелу немачких тимова. Шалке и Борусија Менхенгладбах су одиграли 1:1, а Матија Настасић је све време био на терену, у тиму из Гелзенкирхена.