LIGA EVROPE: Murinjo kukao, PRŠTALO u Belgiji, ali i u Francuskoj (FOTO)

09.03.2017. 23:01
Žoze Murinjo
Žoze Murinjo / Izvor: Reuters

Revanši su na programu sledeće nedelje.

Odigrane su prve utakmice osmine finala Lige Evrope, a među prvima na teren su izašli fudbaleri Rostova i Mančester junajteda. Rezultat posle prvih 90 minuta bio je 1:1, s tim da su gosti iz Engleske poveli, u 35. minutu Henrika Mhitarjana, ali je sve poništio Aleksandr Buharov, pogotkom u 53. minutu. Menadžer Crvenih đavola Žoze Murinjo je bio delimično zadovoljan, ali je između ostalog naglasio loš teren u Rusiji. Prema rečima Portugalca, takve terene je svojevremeno gledao u drugoj ligi u domovini.

MARKA SVE ZNA: Barsa u junu dovodi SRBINA da igra sa MESIJEM! (FOTO)

KO NE BI POLUDEO: Grizmana su kaznili, a razlog je NEVEROVATAN (FOTO)

- Bilo je nemoguće da odigramo bolje i nismo mogli da razvijemo pas igru. Igrali smo kako je meč zahtevao i mogu da kažem da smo odigrali dobru utakmicu. Gol u gostima je uvek pozitivan, a rezultat 1:1 je bolji od 0:0. "Old Traford" će nam dati snagu i pogurati nas u četvrtfinale - kazao je Murinjo.

Za razliku od Junajteda, pobedu u gostima ostvarili su igrači Anderlehta. Belgijanci su na Kipru pobedili APOEL, a jedini gol postigao je Nikolae Stančiu. Na terenu je bio je i jedan Srbin. Uroš Spajić je sve vreme igrao za Anderleht, dok je Ivan Obradović meč odgledao sa klupe. Kopenhagen je kao domaćin savladao Ajaks (2:1), a doprinos su dali i Srbi. Uroš Matić je sve vreme bio na terenu, dok je Andrija Pavlović ušao u 63. minutu. U duelu dva belgijska tima (najviše ih ima u ovoj fazi takmičenja) bolji je bio Genk (5:2), iako je Gent bio domaćin. Mogao je Gent da izgubi sa manjom razliko, ali nisu uspeli da iskoriste penal u drugom poluvremenu. Kapiten Stefan Mitrović je sve vreme igrao za Gent.

U derbiju večeri, Lion je pobedio Romu sa 4:2, a Selta je bila bolja od Krasnodara sa 2:1. U pobedi španskog tima učestvovao je i Nemanja Radoja, dok je Olimpijakos - Bešiktaš završen bez pobednika - 1:1. Sve vreme za tim iz Istanbula je igrao Duško Tošić. Ni "keca" ni "dvojke" nije bilo ni u duelu nemačkih timova. Šalke i Borusija Menhengladbah su odigrali 1:1, a Matija Nastasić je sve vreme bio na terenu, u timu iz Gelzenkirhena.