ЛИГА ЕВРОПЕ: Алкмар ЗАКОМПЛИКОВАО посао Партизану! Љајић ПРОМАШИО пенал, Стиндл ШОКИРАО Коларова (ВИДЕО)

24.10.2019. 20:52 20:52
AZ
АЗ / Извор: Реутерс

На програму треће коло.

Широм Европе играју се мечеви трећег кола Лиге Европе. Осим меча у Хумској, навијачи Партизана су са нестрпљењем ишчекивали резултат утакмице у Алкмару, где је АЗ угостио Астану.

Soccer портал – нова спортска платформа за искусне играче

ТО СЕ НЕ ЗАБОРАВЉА: У Хумској ОДАТА почаст легендама Манчестер јунајтеда (ВИДЕО)

У ПАРТИЗАНУ НИЈЕ ДОБИО ШАНСУ: Сада је узданица ВЕЛИКАНА и на прагу репрезентације (ФОТО)

Холанђани који су велики ривал црно-белих у трци за пласман у наредну фазу, рутинском игром, нарочито у другом полувремену, савладали су тим из Казахстана са 6:0.

Вођство АЗ-у је у 39. минуту из пенала донео капитен Копминерс, да би предност после само 240 секунди дуплирао Боаду. У наставку је Алкмар је постигао још три поготка и са пет бодова претекао црно-беле на другом месту групе "Л".

До краја, мрежу Астане затресли су Стенгс, расположени Теун Копмајнерс, коме је то био други погодак на мечу, Сугавара у 85. и Идриси у другом минуту судијске надокнаде.

Најзанимљивији меч одиграли су Бешикташ и Брага у групи "К". Португалци су до вођства у Истанбулу стигли преко Хорте у 38. минуту, да би домаћин изједначио у 71. преко Најера. Српски репрезентативац Адем Љајић имао је велику прилику да донесе преокрет у корист црно-белих, али је његов ударац са "беле тачке" три минута после изједначујућег гола одбранио голман Матеус. Казна за промашај Љајића, стигла је Бешикташ у 80. минуту, пошто је Едуардо донео победу португалској екипи.

Рома је у дербију била на корак од победе против Менхенгладбах, пошто је Заниола у 32. минуту донео вођство Римљанима. Шокантан реми уследио је у 90 2. минуту, када је Стиндл реализовао пенал, пошто је претходно Крис Смолинг захватио лопту руком у шеснаестерцу. Капитен Орлова Александар Коларов одиграо је цео меч у тиму Вучице.