15°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA EVROPE: Alkmar ZAKOMPLIKOVAO posao Partizanu! Ljajić PROMAŠIO penal, Stindl ŠOKIRAO Kolarova (VIDEO)

24.10.2019. 20:52 20:52
AZ
AZ / Izvor: Reuters

Na programu treće kolo.

Širom Evrope igraju se mečevi trećeg kola Lige Evrope. Osim meča u Humskoj, navijači Partizana su sa nestrpljenjem iščekivali rezultat utakmice u Alkmaru, gde je AZ ugostio Astanu.

Soccer portal – nova sportska platforma za iskusne igrače

TO SE NE ZABORAVLJA: U Humskoj ODATA počast legendama Mančester junajteda (VIDEO)

U PARTIZANU NIJE DOBIO ŠANSU: Sada je uzdanica VELIKANA i na pragu reprezentacije (FOTO)

Holanđani koji su veliki rival crno-belih u trci za plasman u narednu fazu, rutinskom igrom, naročito u drugom poluvremenu, savladali su tim iz Kazahstana sa 6:0.

Vođstvo AZ-u je u 39. minutu iz penala doneo kapiten Kopminers, da bi prednost posle samo 240 sekundi duplirao Boadu. U nastavku je Alkmar je postigao još tri pogotka i sa pet bodova pretekao crno-bele na drugom mestu grupe "L".

Do kraja, mrežu Astane zatresli su Stengs, raspoloženi Teun Kopmajners, kome je to bio drugi pogodak na meču, Sugavara u 85. i Idrisi u drugom minutu sudijske nadoknade.

Najzanimljiviji meč odigrali su Bešiktaš i Braga u grupi "K". Portugalci su do vođstva u Istanbulu stigli preko Horte u 38. minutu, da bi domaćin izjednačio u 71. preko Najera. Srpski reprezentativac Adem Ljajić imao je veliku priliku da donese preokret u korist crno-belih, ali je njegov udarac sa "bele tačke" tri minuta posle izjednačujućeg gola odbranio golman Mateus. Kazna za promašaj Ljajića, stigla je Bešiktaš u 80. minutu, pošto je Eduardo doneo pobedu portugalskoj ekipi.

Roma je u derbiju bila na korak od pobede protiv Menhengladbah, pošto je Zaniola u 32. minutu doneo vođstvo Rimljanima. Šokantan remi usledio je u 90+2. minutu, kada je Stindl realizovao penal, pošto je prethodno Kris Smoling zahvatio loptu rukom u šesnaestercu. Kapiten Orlova Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč u timu Vučice.