ЛИГА ЕВРОПЕ: Ливерпул пао у Белгији! Рома и Бајер УБЕДЉИВИ

14.12.2023. 21:25
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

Киша голова...

Вечерас су одиграни преостали мечеви последњег кола Лиге Европе. Оно што је било изненађење је да су фудбалери Ливерпула поражени од Ројал Униона (2:1) у оквиру групе Е.

ЧУКАРИЧКИ ПОРАЖЕН ОД ГЕНКА: Брђани без бодова у Лиги конференцијаFK Čukarički

ЧУКАРИЧКИ ПОРАЖЕН ОД ГЕНКА: Брђани без бодова у Лиги конференција

"ОН ТО НИЈЕ СХВАТИО": Мркела без длаке на језику о БахаруMitar Mrkela

"ОН ТО НИЈЕ СХВАТИО": Мркела без длаке на језику о Бахару

МЕСТО У ИСТОРИЈИ: Ребека Велч прва жена која ће судити фудбалски меч Премијер лигеPremijer liga

Овај неуспех није угрозио прво место тиму Јиргена Клопа, која је на челу табеле остала са 12 бодова.

Енглески великан је заиграо у комбинованој постави, што је Унион искористио и на крају стигао до тријумфа.

Амура је донео предност домаћима у 32, да би Кванса у 40. изједначио. Пуертас је донео победу белгијској екипи у 43. минуту.

Камерон Пуертас је у 62. минуту још једном савладао Келехера, када је послао лопту у доњи леви угао, али је тај гол после интервенције из ВАР собе и погледаног снимка од стране главног арбитра поништен, јер је претходно у акцији која је претходила голу Амани играо руком.

Осам минута касније велика прилика и за Нилсена који је шутирао главом после одличног центаршута Амуре, али је лопта завршила замало поред гола.

За то време је у аустријском Линцу, екипа француског Тулуза покушавала да осигура друго место на табели и пролаз у плеј-оф Лиге Европе. Тај посао је гостујућем тиму олакшан од 54. минута, када је Далинга постигао водећи гол.

ЛАСК је изједначио седам минута касније голом хрватског нападача Љубичића, на асистенцију некадашњег бека Црвене звезде Филипа Стојковића, али у 83. минуту Суазо доноси нову предност Тулузу који је то вођство и задржао до краја меча.

Рома је на Олимпику била убедљива против Шерифа (3:0), а у стрелце су се уписали Лукаку у 11, Белоти у 32, односно Писили у трећем минуту судијске надокнаде утакмице.

Славија је у Прагу победила Сервете (4:0), а мрежу швајцарског тима погађали у Дудера у 15, Шранц у 25, Читил у 30, односно 46. минуту.

Славија је завршила као прва са 15 бодова, Рома је друга са 13, Сервете трећи са пет, а Шериф последњи са једним бодом.

Убедљив ове вечери је био Леверкузен, који је победио Молде са 5:1, а све је било решено већ у првом полувремену.

Шик је постигао гол у шестом, Тапсоба је дуплирао предност у 22, да би у 25. Елингсен савладао сопственог голмана. Хложек је у 60. повисио резултат, а Мбамба у 70. крунисао петарду. Почасни гол за Молде постигао је Китолано у 76. минуту.

Ово је искористио Карабаг који је победио Хакен (2:1) и тако завршио као други у групи са 10 бодова, осам мање од Леверкузена, а три више од Молдеа.

Макаби из Хаифе је као гост славио против Панатинаикоса (2:1), док су Рен и Виљареал ремизирали у голеади (3:3).

Француски тим је у 12. минуту надокнаде стигао до гола, али га је ВАР поништио. Виљареал је остао први са 13 бодова, Рен други са 12, Макаби је трећи са пет, а ПАО последњи са четири бода.