LIGA EVROPE: Liverpul pao u Belgiji! Roma i Bajer UBEDLJIVI

14.12.2023. 21:25
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Profimedia

Kiša golova...

Večeras su odigrani preostali mečevi poslednjeg kola Lige Evrope. Ono što je bilo iznenađenje je da su fudbaleri Liverpula poraženi od Rojal Uniona (2:1) u okviru grupe E.

ČUKARIČKI PORAŽEN OD GENKA: Brđani bez bodova u Ligi konferencijaFK Čukarički

ČUKARIČKI PORAŽEN OD GENKA: Brđani bez bodova u Ligi konferencija

"ON TO NIJE SHVATIO": Mrkela bez dlake na jeziku o BaharuMitar Mrkela

"ON TO NIJE SHVATIO": Mrkela bez dlake na jeziku o Baharu

MESTO U ISTORIJI: Rebeka Velč prva žena koja će suditi fudbalski meč Premijer ligePremijer liga

Ovaj neuspeh nije ugrozio prvo mesto timu Jirgena Klopa, koja je na čelu tabele ostala sa 12 bodova.

Engleski velikan je zaigrao u kombinovanoj postavi, što je Union iskoristio i na kraju stigao do trijumfa.

Amura je doneo prednost domaćima u 32, da bi Kvansa u 40. izjednačio. Puertas je doneo pobedu belgijskoj ekipi u 43. minutu.

Kameron Puertas je u 62. minutu još jednom savladao Kelehera, kada je poslao loptu u donji levi ugao, ali je taj gol posle intervencije iz VAR sobe i pogledanog snimka od strane glavnog arbitra poništen, jer je prethodno u akciji koja je prethodila golu Amani igrao rukom.

Osam minuta kasnije velika prilika i za Nilsena koji je šutirao glavom posle odličnog centaršuta Amure, ali je lopta završila zamalo pored gola.

Za to vreme je u austrijskom Lincu, ekipa francuskog Tuluza pokušavala da osigura drugo mesto na tabeli i prolaz u plej-of Lige Evrope. Taj posao je gostujućem timu olakšan od 54. minuta, kada je Dalinga postigao vodeći gol.

LASK je izjednačio sedam minuta kasnije golom hrvatskog napadača Ljubičića, na asistenciju nekadašnjeg beka Crvene zvezde Filipa Stojkovića, ali u 83. minutu Suazo donosi novu prednost Tuluzu koji je to vođstvo i zadržao do kraja meča.

Roma je na Olimpiku bila ubedljiva protiv Šerifa (3:0), a u strelce su se upisali Lukaku u 11, Beloti u 32, odnosno Pisili u trećem minutu sudijske nadoknade utakmice.

Slavija je u Pragu pobedila Servete (4:0), a mrežu švajcarskog tima pogađali u Dudera u 15, Šranc u 25, Čitil u 30, odnosno 46. minutu.

Slavija je završila kao prva sa 15 bodova, Roma je druga sa 13, Servete treći sa pet, a Šerif poslednji sa jednim bodom.

Ubedljiv ove večeri je bio Leverkuzen, koji je pobedio Molde sa 5:1, a sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu.

Šik je postigao gol u šestom, Tapsoba je duplirao prednost u 22, da bi u 25. Elingsen savladao sopstvenog golmana. Hložek je u 60. povisio rezultat, a Mbamba u 70. krunisao petardu. Počasni gol za Molde postigao je Kitolano u 76. minutu.

Ovo je iskoristio Karabag koji je pobedio Haken (2:1) i tako završio kao drugi u grupi sa 10 bodova, osam manje od Leverkuzena, a tri više od Moldea.

Makabi iz Haife je kao gost slavio protiv Panatinaikosa (2:1), dok su Ren i Viljareal remizirali u goleadi (3:3).

Francuski tim je u 12. minutu nadoknade stigao do gola, ali ga je VAR poništio. Viljareal je ostao prvi sa 13 bodova, Ren drugi sa 12, Makabi je treći sa pet, a PAO poslednji sa četiri boda.