ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: "Чекићари" без пораза - велики ПРЕОКРЕТ у Норвешкој!

27.10.2022. 23:40
FK Vest Hem
ФК Вест Хем / Извор: Профимедиа

Пето коло трећег по рангу УЕФА такмичења.

Овог четвртка одиграни су мечеви петог кола Лиге конференција. Осим пораза београдског Партизана од 2:1 на гостовању у Ници и одложеног меча Словацко - Келн, виђени су прави фудбалски спектакли ниже рангираних клубова.

ОФСАЈД ИЛИ ПЕНАЛ? Да ли је Партизан ОШТЕЋЕН у Ници (ВИДЕО)

ПЕТРИЋ НАКОН НИЦЕ: Да је било нерешено било би незаслужено, ево шта ми је СУДИЈА рекао када сам га питао о офсајду

МИЛОЈЕВИЋ ОТВОРИО СРЦЕ: "Верујемо у част и поштење Мађара"

Хеартс - РФС 2:1

Шкоти су кренули експлозивно у вечерашњи меч, већ после 12 минута игре на семафору је стајало 2:0 за домаће.

Шанкланд је постигао гол за вођство у 3. минуту, да би Халидеј удвостручио вођство у 12. минуту. Летонци се нису предавали, узвратили су у 39. минуту преко Фриезенбичлера за 2:1.

Јагодинскис добија црвени у надокнади, те су гости завршили меч са играчем мање.

Вест Хем - Силкеборг 1:0

"Чекићари" су наставили свој максимални низ.

Мојесова екипа је повела преко гола Мануела Ланзинија, Аргентинац је сигуран реализатор најстроже казне у 24. минуту. Имали су Антонио и Бенрама још пар прилика, али вођство остаје минимално по завршетку првих 45 минута. У наставку су покушали још Скамака, који је ушао са клупе, и Форналс, али без промене резултата.

Дњепар - Аполон Лимасол 1:0

Украјинци су још једном забележи тријумф над Кипранима. Прво је Назаренко имао одличну прилику у 36. минуту, али шут одлази преко гола. Међутим, само три минута касније видимо одличан гол Пикхаљонока за 1:0 у 39. минуту.

Имали су још пар прилика домаћи у наставку, али без поготка. На другој страни Израелци су остали са играчем мање због преагресивног старта Јрадија.

Молде - Ђургарден 2:3

Доста голова смо видели у Молдеу. Норвежани су одлично започели меч. Брајнхилдсен је погодио за 1:0 у 6. минуту, да би Каса повећао на 2:0 само петнаестак минута касније. И Швеђани су успели да се упишу током првих 45 минута, Едвардсен постиже гол за 2:1 у 44. минуту.

Наставли су гости са притиском, Норвежани су посустајали и то је донело резултата. Асоро изједначује на 2:2 у 67. минуту да би само десет минута видели и преокрет у режији резервисте Радетинаца који погађа за 3:2 у 77. минуту.

Шамрок Роверс - Гент 1:1

Белгијанци су стигли као апсолутни фаворит, али их је Шамрок начео већ у 3. минуту преко Гафнија. Велика иницијатива гостију током већине меча, ипак до гола се долази после црвеног картона за Феризаја у 73. минуту. Само минут касније Гент користи играча више и Хјун-Сеок погађа за 1:1 у 74. минуту.

Балкани - Славија Праг 0:1

Чешки представник је био надмоћан вечерас против *косовског клуба. Гостима је пак требало времена да иницијативу претворе у гол, тек у 75. минуту Лингр погађа за 1:0.

Сиваспор - Клуж 3:0

Турски представник је био убедљив вечерас против главног такмаца у групи. У 22. минуту Јатабаре на асистенцију Арслана доводи домаће у вођство. У другом полувремену смо видели голове Градела у 65. и још једном Јатабареа у 73. минуту за оверавање победе од 3:0.

Базел - Жалгирис 2:2

Швајцарци су после само 18 минута имали вођство од 2:0, захваљујући головима Диуфа и Зекирија, ипак Ојевуси смањује на 2:1 при истеку првог полувремена. Жалгирис се није предавао, гости су добром игром стигли и до 2:2 - поново је Ојевуси долази до свог другог гола вечерас. Овог пута у 62. минуту.

Слован Братислава - Пјуник 2:1

Словаци су имали потпуну контролу над мечом, али су гости из Јерменије ти који долазе први до гола. Играо се 64. минут, Чован прави пенал а Кокиук доноси предност гостима сигурном реализацијом истог. Домаћи су начинили доста измена, што им је донело невероватан преокрет у само 2 минута.

Прво је Кашиа погодио за изједначење у 84. минуту, да би само минут касније резервиста Рамирез донео преокрет и 2:1 на семафору.