LIGA KONFERENCIJA: "Čekićari" bez poraza - veliki PREOKRET u Norveškoj!

27.10.2022. 23:40
FK Vest Hem
FK Vest Hem / Izvor: Profimedia
Peto kolo trećeg po rangu UEFA takmičenja.

Ovog četvrtka odigrani su mečevi petog kola Lige konferencija. Osim poraza beogradskog Partizana od 2:1 na gostovanju u Nici i odloženog meča Slovacko - Keln, viđeni su pravi fudbalski spektakli niže rangiranih klubova.

OFSAJD ILI PENAL? Da li je Partizan OŠTEĆEN u Nici (VIDEO)

PETRIĆ NAKON NICE: Da je bilo nerešeno bilo bi nezasluženo, evo šta mi je SUDIJA rekao kada sam ga pitao o ofsajdu

MILOJEVIĆ OTVORIO SRCE: "Verujemo u čast i poštenje Mađara"

Hearts - RFS 2:1

Škoti su krenuli eksplozivno u večerašnji meč, već posle 12 minuta igre na semaforu je stajalo 2:0 za domaće.

Šankland je postigao gol za vođstvo u 3. minutu, da bi Halidej udvostručio vođstvo u 12. minutu. Letonci se nisu predavali, uzvratili su u 39. minutu preko Friezenbičlera za 2:1.

Jagodinskis dobija crveni u nadoknadi, te su gosti završili meč sa igračem manje.

Vest Hem - Silkeborg 1:0

"Čekićari" su nastavili svoj maksimalni niz.

Mojesova ekipa je povela preko gola Manuela Lanzinija, Argentinac je siguran realizator najstrože kazne u 24. minutu. Imali su Antonio i Benrama još par prilika, ali vođstvo ostaje minimalno po završetku prvih 45 minuta. U nastavku su pokušali još Skamaka, koji je ušao sa klupe, i Fornals, ali bez promene rezultata.

Dnjepar - Apolon Limasol 1:0

Ukrajinci su još jednom zabeleži trijumf nad Kipranima. Prvo je Nazarenko imao odličnu priliku u 36. minutu, ali šut odlazi preko gola. Međutim, samo tri minuta kasnije vidimo odličan gol Pikhaljonoka za 1:0 u 39. minutu.

Imali su još par prilika domaći u nastavku, ali bez pogotka. Na drugoj strani Izraelci su ostali sa igračem manje zbog preagresivnog starta Jradija.

Molde - Đurgarden 2:3

Dosta golova smo videli u Moldeu. Norvežani su odlično započeli meč. Brajnhildsen je pogodio za 1:0 u 6. minutu, da bi Kasa povećao na 2:0 samo petnaestak minuta kasnije. I Šveđani su uspeli da se upišu tokom prvih 45 minuta, Edvardsen postiže gol za 2:1 u 44. minutu.

Nastavli su gosti sa pritiskom, Norvežani su posustajali i to je donelo rezultata. Asoro izjednačuje na 2:2 u 67. minutu da bi samo deset minuta videli i preokret u režiji rezerviste Radetinaca koji pogađa za 3:2 u 77. minutu.

Šamrok Rovers - Gent 1:1

Belgijanci su stigli kao apsolutni favorit, ali ih je Šamrok načeo već u 3. minutu preko Gafnija. Velika inicijativa gostiju tokom većine meča, ipak do gola se dolazi posle crvenog kartona za Ferizaja u 73. minutu. Samo minut kasnije Gent koristi igrača više i Hjun-Seok pogađa za 1:1 u 74. minutu.

Balkani - Slavija Prag 0:1

Češki predstavnik je bio nadmoćan večeras protiv *kosovskog kluba. Gostima je pak trebalo vremena da inicijativu pretvore u gol, tek u 75. minutu Lingr pogađa za 1:0.

Sivaspor - Kluž 3:0

Turski predstavnik je bio ubedljiv večeras protiv glavnog takmaca u grupi. U 22. minutu Jatabare na asistenciju Arslana dovodi domaće u vođstvo. U drugom poluvremenu smo videli golove Gradela u 65. i još jednom Jatabarea u 73. minutu za overavanje pobede od 3:0.

Bazel - Žalgiris 2:2

Švajcarci su posle samo 18 minuta imali vođstvo od 2:0, zahvaljujući golovima Diufa i Zekirija, ipak Ojevusi smanjuje na 2:1 pri isteku prvog poluvremena. Žalgiris se nije predavao, gosti su dobrom igrom stigli i do 2:2 - ponovo je Ojevusi dolazi do svog drugog gola večeras. Ovog puta u 62. minutu.

Slovan Bratislava - Pjunik 2:1

Slovaci su imali potpunu kontrolu nad mečom, ali su gosti iz Jermenije ti koji dolaze prvi do gola. Igrao se 64. minut, Čovan pravi penal a Kokiuk donosi prednost gostima sigurnom realizacijom istog. Domaći su načinili dosta izmena, što im je donelo neverovatan preokret u samo 2 minuta.

Prvo je Kašia pogodio za izjednačenje u 84. minutu, da bi samo minut kasnije rezervista Ramirez doneo preokret i 2:1 na semaforu.