ЛИГА НАЦИЈА: Мајстори МИНИМАЛЦА подигли пехар! Португал у свом стилу савладао Холандију (ВИДЕО)

09.06.2019. 22:37
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Реутерс

Премијерно издање овог такмичења.

Португал је први освајач Лиге нација. Изабраници Фернанда Сантоша су у одлучујем мечу савладали Холандију са 1:0, а стрелац гола који им је донео трофеј је био Гонсало Гуедеш у 60. минуту.

СЕЛЕКТОР ЛИТВАНИЈЕ ПРЕД МЕЧ У БЕОГРАДУ: Србија има јак тим! Онакве СТВАРИ се догађају свима

КРСТАЈИЋ ОТКРИО БИТНЕ СТВАРИ ПРЕД ЛИТВАНИЈУ: Селектор Србије без длаке на језику о формацији пред наредни меч!

ИНТЕР БИ ДА ВРАТИ ИГРАЧА У СВОЈЕ РЕДОВЕ: Јувентус не жели ни да чује (ФОТО)

Португалија је била бољи ривал током целог меча, а у првом делу имали су чак 14 удараца на гол Холандије. Ипак, одлука о освајачу Лиге нација пала је у наставку дуела, када је Гудеш голом донео предност актуелном шампиону Европу што је било довољно за тријуфмф.

Заслужена победа изабраника Фернанда Сантоша који су још једном доказали да су прави мајстори за "1:0 утакмице", тј. минималне тријумфе у борби за трофеј.

ПОРТУГАЛИЈА - ХОЛАНДИЈА 1:0

СТАДИОН: Драгао

СУДИЈА: Ундијано Маљенко

СТРЕЛЦИ: Гонсало Гуедеш у 60. минуту

КАРТОНИ: Дамфрис, Ван Дајк.

Португалија: Патрисио – Гереиро, Фонте, Диас, Семедо – Фернадеш (Мутињо 81. минут), Карваљо (Невес 90 3. минут), Переира – Силва, Гедеш (Силва 75. минут), Роналдо.

Холандија: Силесен – Дамфрис, Де Лхит, Ван Дајк, Блинд – Вајналдум, Де Јонг, Де Рон (Лук Де Јонг 81. минут) – Бергвајн (Ван Де Бек 60. минут), Бабел (Промес 46. минут), Депај.