LIGA NACIJA: Majstori MINIMALCA podigli pehar! Portugal u svom stilu savladao Holandiju (VIDEO)

09.06.2019. 22:37
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Premijerno izdanje ovog takmičenja.

Portugal je prvi osvajač Lige nacija. Izabranici Fernanda Santoša su u odlučujem meču savladali Holandiju sa 1:0, a strelac gola koji im je doneo trofej je bio Gonsalo Guedeš u 60. minutu.

SELEKTOR LITVANIJE PRED MEČ U BEOGRADU: Srbija ima jak tim! Onakve STVARI se događaju svima

KRSTAJIĆ OTKRIO BITNE STVARI PRED LITVANIJU: Selektor Srbije bez dlake na jeziku o formaciji pred naredni meč!

INTER BI DA VRATI IGRAČA U SVOJE REDOVE: Juventus ne želi ni da čuje (FOTO)

Portugalija je bila bolji rival tokom celog meča, a u prvom delu imali su čak 14 udaraca na gol Holandije. Ipak, odluka o osvajaču Lige nacija pala je u nastavku duela, kada je Gudeš golom doneo prednost aktuelnom šampionu Evropu što je bilo dovoljno za trijufmf.

Zaslužena pobeda izabranika Fernanda Santoša koji su još jednom dokazali da su pravi majstori za "1:0 utakmice", tj. minimalne trijumfe u borbi za trofej.

PORTUGALIJA - HOLANDIJA 1:0

STADION: Dragao

SUDIJA: Undijano Maljenko

STRELCI: Gonsalo Guedeš u 60. minutu

KARTONI: Damfris, Van Dajk.

Portugalija: Patrisio – Gereiro, Fonte, Dias, Semedo – Fernadeš (Mutinjo 81. minut), Karvaljo (Neves 90+3. minut), Pereira – Silva, Gedeš (Silva 75. minut), Ronaldo.

Holandija: Silesen – Damfris, De Lhit, Van Dajk, Blind – Vajnaldum, De Jong, De Ron (Luk De Jong 81. minut) – Bergvajn (Van De Bek 60. minut), Babel (Promes 46. minut), Depaj.