ЛИГА НАЦИЈА: Аустрија ДЕКЛАСИРАЛА Хрвате! Холанђани УНИШТИЛИ Белгију - Французима не помаже ни Бензема

Вечерас су одиграни заостали мечеви првог кола Лиге нација 2022/23 у којој смо имали прилике да испратимо неколико изненађења.

ПОДРХТАВА СРБИЈА: Андреа Пирло преузима Партизан?

БИВШИ СЕЛЕКТОР ИМА НОВИ ПОСАО: Званично преузео Суперлигаша!

ПА ОВО УОПШТЕ НИЈЕ БРАТСКИ: Ништа од трансфера који је Звезда жарко желела

У оквиру групе А одиграна су три меча а сваки резултата је изненадио овдашњу фудбалску јавност.

Репрезентација Француске поражена од селекције Данске резултатом 1:2. Након "тврдог" првог полувремена, бедем гостију пробио је Карим Бензема који је у 51. минуту постигао масјторију за 1:0.

Међутим, актуелног првака света потопили су голови Кристенсена у 68. минуту и Корнелиуса у 88.

Праву кишу голова имали смо прилике да гледамо на стадиону "Краљ Бодуен" на којем је селекција Холандије декласирала љутитог противника - Белгију пред очима њихове нације, резултатом 4:1.

Најпре је уследила мајсторија Стивена Бергвајна с уласком у последње тренутке првог полувремена. Феноменално се наместио, нанишанио и распалио у доњи леви угао гола Мињолеа.

У дрогом делу меча су гости успели да за 15-ак минута постигну чак три гола. Двостроком стрелцу Депају, придружио се и Дамфрис.

Почасни погодак за Белгију постигао је Батшуаји у надокнади времена.

На "Градском врту" у Осијеку дебитовао је Ралф Рангник као селектор Аустрије и однео је једну од највећих победа те земље.

Одбрану Хрвата најпре је пробио Марко Арнаутовић у 41. минуту када је прошао двојицу противничких играча и ефектно погодио угао.

У другом полувремену меча, све је било готово за три минута, тачније између 54. и 57. минута када је Аустрија дошла до још два поготка. Најпре је Михаел Грегорич повисио на 2:0, да би три минута касније Марсел Сабицер ефектно погодио са велике удаљености.

Већ тада је било јасно да бодови на отварању ове сезоне такмичења иду гостима.