ЛИГА ШАМПИОНА: Играли су Бајерн и Олимпијакос! Прегршт УЗБУЂЕЊА на Алијанц арени (ВИДЕО)

06.11.2019. 20:48 21:08
FK Bajern
ФК Бајерн / Извор: Реутерс

Мечеви четвртог кола.

У првим мечевима Лиге шампиона, виђено је пет голова. Оно што је највише занимало навијаче Црвене звезде, јесте дуел "Б" групе у Минхену, између Бајерна и Олимпијакоса.

Домаћин је постао први учесник осмине финала најелитнијег европског такмичења, пошто је после много мука успео да тријумфује против грчког првака 2:0, головима Роберта Левандовског у 65. и Ивана Перишића у 89. минуту. У групи "Д", Локомотива је одолела пред налетима Јувентуса и остала непоражена 1:1.

ЈАВИО СЕ САВИЋ СА КИПРА: Кад је пао Ливерпул, може и Тотенхем, ВЕРУЈЕМ у Звезду

ЈУРИ ГА ПОЛА ЕВРОПЕ: Салцбург одредио ПАПРЕНУ цену за НАЈТРАЖЕНИЈЕГ играча!

НЕКАДА СЕ ОВАКО НАВИЈАЛО: Човек са живим петлом у руци на мечу Звезда - Тотенхем (ФОТО)

Мучили су се фудбалери Бајерна против Олимпијакоса, нападали, али су Грци успешно одолевали. Све до 69. минута, када је одличан центаршут Кингслија Колмана искористио најбољи стрелац тима из Минхена Роберт Левандовски и прецизним шутем из близине сломио отпор гостију из Пиреја.

Убрзо затим и Гнабри је могао да реши све дилеме, али је клизећим стартом послао лопту поред стативе. До краја меча, Баварци су сачували стечену предност и "учинили" велику услугу Звезди, у борби за останак на европској сцени.

У финишу меча, тријумф домаћина и пласман међу 16 најбољих потврдио је Иван Перишић који је после контре силовито из близине закуцао лопту у мрежу Пирејаца за коначних 2:0.

У групи "Д", Јувентус је славио против Локомотиве 2:1 у последњим секундама. Стара дама је до вођства стигла већ после четири минута игре. Слободан ударац извео је Роналдо, лопта је од силине ударца прошла кроз руке и ноге голману Гиљермеу, по фановима Португалца је већ прешла гол-линију, али је натрчао Арон Ремзи и потврдио погодак, "укравши" мајсторију Кристијану.

Само осам минута трајала је радост шампиона Италије, пошто су Московљани експресно стигли до изједначења преко Алексеја Миранчука.

Када се чинило да неће бити победника, Даглас Кошта је у 90. минуту постигао погодак и донео велику радост гостујућим фудбалерима.