LIGA ŠAMPIONA: Igrali su Bajern i Olimpijakos! Pregršt UZBUĐENJA na Alijanc areni (VIDEO)

06.11.2019. 20:48 21:08
FK Bajern
FK Bajern / Izvor: Reuters

Mečevi četvrtog kola.

U prvim mečevima Lige šampiona, viđeno je pet golova. Ono što je najviše zanimalo navijače Crvene zvezde, jeste duel "B" grupe u Minhenu, između Bajerna i Olimpijakosa.

Domaćin je postao prvi učesnik osmine finala najelitnijeg evropskog takmičenja, pošto je posle mnogo muka uspeo da trijumfuje protiv grčkog prvaka 2:0, golovima Roberta Levandovskog u 65. i Ivana Perišića u 89. minutu. U grupi "D", Lokomotiva je odolela pred naletima Juventusa i ostala neporažena 1:1.

JAVIO SE SAVIĆ SA KIPRA: Kad je pao Liverpul, može i Totenhem, VERUJEM u Zvezdu

JURI GA POLA EVROPE: Salcburg odredio PAPRENU cenu za NAJTRAŽENIJEG igrača!

NEKADA SE OVAKO NAVIJALO: Čovek sa živim petlom u ruci na meču Zvezda - Totenhem (FOTO)

Mučili su se fudbaleri Bajerna protiv Olimpijakosa, napadali, ali su Grci uspešno odolevali. Sve do 69. minuta, kada je odličan centaršut Kingslija Kolmana iskoristio najbolji strelac tima iz Minhena Robert Levandovski i preciznim šutem iz blizine slomio otpor gostiju iz Pireja.

Ubrzo zatim i Gnabri je mogao da reši sve dileme, ali je klizećim startom poslao loptu pored stative. Do kraja meča, Bavarci su sačuvali stečenu prednost i "učinili" veliku uslugu Zvezdi, u borbi za ostanak na evropskoj sceni.

U finišu meča, trijumf domaćina i plasman među 16 najboljih potvrdio je Ivan Perišić koji je posle kontre silovito iz blizine zakucao loptu u mrežu Pirejaca za konačnih 2:0.

U grupi "D", Juventus je slavio protiv Lokomotive 2:1 u poslednjim sekundama. Stara dama je do vođstva stigla već posle četiri minuta igre. Slobodan udarac izveo je Ronaldo, lopta je od siline udarca prošla kroz ruke i noge golmanu Giljermeu, po fanovima Portugalca je već prešla gol-liniju, ali je natrčao Aron Remzi i potvrdio pogodak, "ukravši" majstoriju Kristijanu.

Samo osam minuta trajala je radost šampiona Italije, pošto su Moskovljani ekspresno stigli do izjednačenja preko Alekseja Mirančuka.

Kada se činilo da neće biti pobednika, Daglas Košta je u 90. minutu postigao pogodak i doneo veliku radost gostujućim fudbalerima.