ЛИГА ШАМПИОНА: Бајерн преживео Истанбул, Интер бољи од Салцбурга (ВИДЕО)

24.10.2023. 20:43
FK Bajern
ФК Бајерн / Извор: Реутерс

Одигране прве утакмице трећег кола.

Фудбалери Бајерн Минхена славили су на гостовању Галатасарају (3:1), док је Интер био бољи од Салцбурга (2:1) у првим дуелима трећег кола Лиге шампиона.

Розе: Звезда брани свој гол свиме што имаMarko Roze

Розе: Звезда брани свој гол свиме што има

Драговић уочи Лајпцига: Борићемо се за клуб и навијачеAleksandar Dragović

Драговић уочи Лајпцига: Борићемо се за клуб и навијаче

БАХАР НА ИВИЦИ СУЗА ПРИЧАО О СИТУАЦИЈИ У ИЗРАЕЛУ: "Моја жена и деца беже у склониште! То су монструми!" (ВИДЕО)Barak Bahar

Баварци су тако остали перфектни у групи А, али до тријумфа у Истанбулу су стигли теже него што се очекивало.

Галатасарај је био у најмању руку равноправан ривал фаворизованим гостима. Бајерн је до предности стигао у осмом минуту. Из контре је тим Томаса Тухела стигао до поготка, а стрелац је био Кингсли Коман.

Домаће тај гол није пореметио и кренули су храбро ка голу Улриха и награда је стигла на истеку пола сата игре. Икарди је погодио са беле тачке, а претходно је управо он изборио најстрожу казну.

У наставку отворена игра, имали су своје прилике и једни и други. Икарди је имао неколико шанси да упише још један гол на свом конту. Када му то није пошло за руком, уследила је казна. Играо се 73. минут поново је пукла контра гостију. Лопта је стигла на бок до Мусијале, који упошљава Кејна, а Енглез из другог пута погађа мрежу Муслере.

Домаћи су пали после тог гола и шест минута касније постигли нови погодак. Овога пута су Кејн и Мусијала, заменили улоге, па је Немац поставио коначан резултат.

У оквиру групе Д, Интер је стигао до седмог бода из три кола. Играо се 19. минут када су Нероазури повели. Мктаријан је послао пас у шеснаестерац, Фратезију ју је мало закачио, таман толико да изврсно упосли Санчеза коме није било тешко да доведе свој тим до вођства.

Голова није било до краја првог дела игре, а у наставку су гости боље почели. У 57. минуту Салцбург је изједначио. Глоук је крунисао одличну тимску акцију.

Ипак, само седам минута касније пенал за Интер! Лукас Гурна-Дуат  је непрописно зауставио Фратезија и главни арбитар Летисје је показао на "креч". Хакан Чалханоглу је био сигуран реализатор најстроже казне.

Интер је девет минута пре краја постигао још један погодак, али је он поништен због офсајда у ком се нашао Лаутаро Мартинез.