LIGA ŠAMPIONA: Bajern preživeo Istanbul, Inter bolji od Salcburga (VIDEO)

24.10.2023. 20:43
FK Bajern
FK Bajern / Izvor: Reuters

Odigrane prve utakmice trećeg kola.

Fudbaleri Bajern Minhena slavili su na gostovanju Galatasaraju (3:1), dok je Inter bio bolji od Salcburga (2:1) u prvim duelima trećeg kola Lige šampiona.

Roze: Zvezda brani svoj gol svime što imaMarko Roze

Roze: Zvezda brani svoj gol svime što ima

Dragović uoči Lajpciga: Borićemo se za klub i navijačeAleksandar Dragović

Dragović uoči Lajpciga: Borićemo se za klub i navijače

BAHAR NA IVICI SUZA PRIČAO O SITUACIJI U IZRAELU: "Moja žena i deca beže u sklonište! To su monstrumi!" (VIDEO)Barak Bahar

Bavarci su tako ostali perfektni u grupi A, ali do trijumfa u Istanbulu su stigli teže nego što se očekivalo.

Galatasaraj je bio u najmanju ruku ravnopravan rival favorizovanim gostima. Bajern je do prednosti stigao u osmom minutu. Iz kontre je tim Tomasa Tuhela stigao do pogotka, a strelac je bio Kingsli Koman.

Domaće taj gol nije poremetio i krenuli su hrabro ka golu Ulriha i nagrada je stigla na isteku pola sata igre. Ikardi je pogodio sa bele tačke, a prethodno je upravo on izborio najstrožu kaznu.

U nastavku otvorena igra, imali su svoje prilike i jedni i drugi. Ikardi je imao nekoliko šansi da upiše još jedan gol na svom kontu. Kada mu to nije pošlo za rukom, usledila je kazna. Igrao se 73. minut ponovo je pukla kontra gostiju. Lopta je stigla na bok do Musijale, koji upošljava Kejna, a Englez iz drugog puta pogađa mrežu Muslere.

Domaći su pali posle tog gola i šest minuta kasnije postigli novi pogodak. Ovoga puta su Kejn i Musijala, zamenili uloge, pa je Nemac postavio konačan rezultat.

U okviru grupe D, Inter je stigao do sedmog boda iz tri kola. Igrao se 19. minut kada su Neroazuri poveli. Mktarijan je poslao pas u šesnaesterac, Frateziju ju je malo zakačio, taman toliko da izvrsno uposli Sančeza kome nije bilo teško da dovede svoj tim do vođstva.

Golova nije bilo do kraja prvog dela igre, a u nastavku su gosti bolje počeli. U 57. minutu Salcburg je izjednačio. Glouk je krunisao odličnu timsku akciju.

Ipak, samo sedam minuta kasnije penal za Inter! Lukas Gurna-Duat  je nepropisno zaustavio Fratezija i glavni arbitar Letisje je pokazao na "kreč". Hakan Čalhanoglu je bio siguran realizator najstrože kazne.

Inter je devet minuta pre kraja postigao još jedan pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda u kom se našao Lautaro Martinez.