ЛИГА ШАМПИОНА: Челси стварао ШАНСЕ и ЗАСЛУЖЕНО дошао до финала (ВИДЕО)

05.05.2021. 22:53
Čelsi - Real
Челси - Реал / Извор: Реутерс

Раније је Манчестер сити избацио ПСЖ.

Фудбалери Челсија пласирали су се у финале Лиге шампиона пошто су са 2:0 савладали Реал из Мадрида и изборили право да се са Манчестер ситијем 29. маја боре за трофеј и звање најбољег тима на Старом континенту. У првом дуелу пре осам дана било је 1:1.

СПОРТ ЈЕ УВЕК У МОДИ - АСОВИ ПОЗИВАЈУ ДЕВОЈЧИЦЕ У БЕСПЛАТНУ ШКОЛУ ОДБОЈКЕ

ПРЕМИЈЕР ЛИГА ОДЛУЧИЛА: Познат нови термин утакмице Манчестер јунајтеда и Ливерпула

ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН ТРАЖЕ НОВЕ ИГРАЧЕ: Ево одакле долазе појачања ВЕЧИТИХ

Челси је био бољи у првом делу, а у 18. минуту Тимо Вернер јепостигао фол, али и у недозвољеној позицији. Ипак, Немац је десет минута касније уписао своје име у листу стрелаца.

Прво је Каи Хаверц је погодио пречку пошто је само "боцнуо" лопту преко голаман гостију, али је одбитак дочекао Тимо Вернер и главом са метар од гол-линије убацио лопту у празну мрежу.

Наставак је донео шансу за шансом за домаће. Могло је бити готово све у 47. минуту када је опет Каи Хаверц погодио пречку овога пута после сјајног ударца главом.

Ређале су се прилике за домаће, али никако нису успевали да овере тријумф. Полако су сви почели да се питају да ли ће "талични" Реал доћи до гола и изборити продужетке.

Ипак, све је решено у 85. минуту када је Канте започео акцију. Проиграо је Пулишића који је асистирао Мејсону Маунту који је рутински погодио за 2:0 и тада је већ славље могло полако да се спрема.

Реал је имао велики посед лопте на мечу, али шансе је стварао Челси који је заслужено славио на овом сусрету.