ЕПСКИ ПРЕОКРЕТ НА МАРАКАНИ: Звезда РАЗБИЛА Олимпијакос у другом полувремену (ВИДЕО+ФОТО)

01.10.2019. 20:45 17:13
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Сјајан меч.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Олимпијакос резултатом 3:1 у другом колу групне фазе Лиге шампиона. Грци су на полувремену имали минималну предност, али је шампион Србије у наставку постигао три гола.

Олимпијакос је до предности дошао у 37. минуту преко Рубена Семеда после лоше интервенције Милана Борјана, али се кључни детај на утакмици догодио у 58. минуту када је Јасин Бензиа добио црвени картон. Само четири минута касније је Милош Вулић поравнао резултат, а на крају је уследила завршница за инфаркт. У 87. минуту је Марко Марин извео корнер са леве стране, а Немања Милуновић је био најбољи у скоку и затресао је мрежу, а идентична ситуација се десила три минута касније када је после центаршута Марина Ричмонд Боаћи био прецизан.

СКАНДАЛЧИНА УЕФА: Звезда СРАМОТНО ПОНИЖЕНА уочи дуела са Олимпијакосом (ФОТО)

ПЕХАР ШАМПИОНА ЕВРОПЕ НА МАРАКАНИ: Громагласни аплауз и овације златним одбојкашима (ВИДЕО)

СА ЛИЦА МЕСТА: Ево шта се дешава код тенка пола сата пред меч Звезде и Олимпијакоса (ВИДЕО)

Уживо дешавања са стадиона "Рајко Митић" можете пратити из минута у минут на порталу Србија Данас.

Крај!
Победа Звезде 3:1.
90. минут:
ГОООООООЛ 3:1! Боаћи после корнера! Исти гол као и Милуновићев! Играће се још пет минута.
87. минут:
ГОООООООЛ 2:1! Милуновић после корнера.
86. минут:
Много среће за Звезду. Велики промашај Меријаха.
85. минут:
Упутио је бомбу Камара, али је Борјан био сигуран.
83. минут:
Жути картон за Његоша Петровића због фаула.
80. минут:
Жути картон за Боаћија због протеста.
79. минут:
Нова измена у Олимпијакосу. У игри је Елабделауи уместо Масураса.
78. минут:
Покушао је Петровић, али право у Жозеа Саа.
76. минут:
Центрирао је Родић, шутирао Боаћи главом, али непрецизно.
74. минут:
Принудну измену је направио Владан Милојевић. Кањас није више могао да игра због болова, а заменио га је Његош Петровић.
70. минут:
Опасан покушај Кањаса са дистанце, али сигуран је голман гостију Са.
67. минут:
Краћи прекид због судара Вулића са ривалом.
62. минут:
ГОООООЛ 1:1! Милош Вулић! Звездин резервиста је налетео на одбијену лопту и послао ју је у даљи угао Саовог гола.
62. минут:
Боаћи је заменио Ван ла Пару који је испраћен звиждуцима.
61. минут:
Поденс је ушао у игру уместо Ловере.
60. минут:
Натрчао је Родић на лопту, опалио по њој, али је она завршила ван оквира гола.
58. минут:
Олимпијакос остаје са играчем мање! Јасин Бензиа је добио други жути картон због фаула над Кањасом!
55. минут:
Прву измену направио је Владан Милојевић. На терену је Милош Вулић уместо Душана Јованчића.
53. минут:
Поново је покушао Јованчић, али је лопта завршила у корнеру.
49. минут:
Шутирао је Јованчић са дистанце, али прилично непрецизно.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а тренери нису направили ниједну измену.

ПОЛУВРЕМЕ:
Воде Грци минималним резултатом.
45. минут:
Покушао је Јованчић маказицама после корнера, али је сигуран био голман Олимпијакоса Жозе Са.
42. минут:
Жути картон за Јасина Бензију због прекршаја над Јованчићем.
37. минут:
Гол 0:1! Води Олимпијакос. Рубен Семедо је шутирао после центаршута из слободног ударца, а Милан Борјан је лоше реаговао и примио је гол у ближи угао.
36. минут:
Жути картон за Раџива ван ла Пару због фаула којим је прекинуо контранапад.
26. минут:
Милан Родић је добио жути картон због коришћења лакта у ваздушном дуелу.
24. минут:
Шутирао је Гереро главом после центаршута са леве стране, али је лопта прохујала тик поред стативе Борјановог гола.
23. минут:
Прву прилику на мечу имао је Олимпијакос. Шутирао је Гереро са дистанце, али је лопта прошла поред гола.
20. минут:
Прилично мирна утакмица у досадашњем периоду.
12. минут:
Црвена звезда игра висок пресинг, али за сада без резултата.
7. минут:
И даље траје почетно опипавање снага.
1. минут:
Утакмица је почела, а са центра су кренули фудбалери Црвене звезде.

Фудбалери су изашли на терен Маракане.

Пре утакмице су атлетском стазом прошетали одбојкаши Србије са пехаром европског првака.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ОЛИМПИЈАКОС 3:1

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

СУДИЈА: Беноа Бастиан (Француска)

ГЛЕДАЛАЦА: 43.291

СТРЕЛЦИ: Вулић 62. Милуновић 87. Боаћи 90. - Рубен Семедо 37.

ЦРВЕНИ КАРТОН: Бензиа

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић - Кањас (од 74. Петровић), Јованчић (од 55. Вулић) - Гарсија, Марин, Ван ла Пара (од 62. Боаћи) - Томане. Клупа: Поповић, Панков, Жандер, Петровић, Вулић, Вукановић, Боаћи. Тренер: Владан Милојевић.

ОЛИМПИЈАКОС: Жозе Са - Торосидис, Меријах, Рубен Семедо, Цимикас - Бухалакис, Камара - Масурас (од 79. Елабделауи), Бензиа, Ловера (од 61. Поденс) - Гереро. Клупа: Алаин, Гиљерме, Поденс, Ел Араби, Елабделауи, Валбуена, Пападопулос. Тренер: Педро Мартинс.