22°C
16.05.2024.
117.1192
107.5969

EPSKI PREOKRET NA MARAKANI: Zvezda RAZBILA Olimpijakos u drugom poluvremenu (VIDEO+FOTO)

01.10.2019. 20:45 17:13
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Sjajan meč.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Olimpijakos rezultatom 3:1 u drugom kolu grupne faze Lige šampiona. Grci su na poluvremenu imali minimalnu prednost, ali je šampion Srbije u nastavku postigao tri gola.

Olimpijakos je do prednosti došao u 37. minutu preko Rubena Semeda posle loše intervencije Milana Borjana, ali se ključni detaj na utakmici dogodio u 58. minutu kada je Jasin Benzia dobio crveni karton. Samo četiri minuta kasnije je Miloš Vulić poravnao rezultat, a na kraju je usledila završnica za infarkt. U 87. minutu je Marko Marin izveo korner sa leve strane, a Nemanja Milunović je bio najbolji u skoku i zatresao je mrežu, a identična situacija se desila tri minuta kasnije kada je posle centaršuta Marina Ričmond Boaći bio precizan.

SKANDALČINA UEFA: Zvezda SRAMOTNO PONIŽENA uoči duela sa Olimpijakosom (FOTO)

PEHAR ŠAMPIONA EVROPE NA MARAKANI: Gromaglasni aplauz i ovacije zlatnim odbojkašima (VIDEO)

SA LICA MESTA: Evo šta se dešava kod tenka pola sata pred meč Zvezde i Olimpijakosa (VIDEO)

Uživo dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

Kraj!
Pobeda Zvezde 3:1.
90. minut:
GOOOOOOOL 3:1! Boaći posle kornera! Isti gol kao i Milunovićev! Igraće se još pet minuta.
87. minut:
GOOOOOOOL 2:1! Milunović posle kornera.
86. minut:
Mnogo sreće za Zvezdu. Veliki promašaj Merijaha.
85. minut:
Uputio je bombu Kamara, ali je Borjan bio siguran.
83. minut:
Žuti karton za Njegoša Petrovića zbog faula.
80. minut:
Žuti karton za Boaćija zbog protesta.
79. minut:
Nova izmena u Olimpijakosu. U igri je Elabdelaui umesto Masurasa.
78. minut:
Pokušao je Petrović, ali pravo u Žozea Saa.
76. minut:
Centrirao je Rodić, šutirao Boaći glavom, ali neprecizno.
74. minut:
Prinudnu izmenu je napravio Vladan Milojević. Kanjas nije više mogao da igra zbog bolova, a zamenio ga je Njegoš Petrović.
70. minut:
Opasan pokušaj Kanjasa sa distance, ali siguran je golman gostiju Sa.
67. minut:
Kraći prekid zbog sudara Vulića sa rivalom.
62. minut:
GOOOOOL 1:1! Miloš Vulić! Zvezdin rezervista je naleteo na odbijenu loptu i poslao ju je u dalji ugao Saovog gola.
62. minut:
Boaći je zamenio Van la Paru koji je ispraćen zvižducima.
61. minut:
Podens je ušao u igru umesto Lovere.
60. minut:
Natrčao je Rodić na loptu, opalio po njoj, ali je ona završila van okvira gola.
58. minut:
Olimpijakos ostaje sa igračem manje! Jasin Benzia je dobio drugi žuti karton zbog faula nad Kanjasom!
55. minut:
Prvu izmenu napravio je Vladan Milojević. Na terenu je Miloš Vulić umesto Dušana Jovančića.
53. minut:
Ponovo je pokušao Jovančić, ali je lopta završila u korneru.
49. minut:
Šutirao je Jovančić sa distance, ali prilično neprecizno.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a treneri nisu napravili nijednu izmenu.

POLUVREME:
Vode Grci minimalnim rezultatom.
45. minut:
Pokušao je Jovančić makazicama posle kornera, ali je siguran bio golman Olimpijakosa Žoze Sa.
42. minut:
Žuti karton za Jasina Benziju zbog prekršaja nad Jovančićem.
37. minut:
Gol 0:1! Vodi Olimpijakos. Ruben Semedo je šutirao posle centaršuta iz slobodnog udarca, a Milan Borjan je loše reagovao i primio je gol u bliži ugao.
36. minut:
Žuti karton za Radživa van la Paru zbog faula kojim je prekinuo kontranapad.
26. minut:
Milan Rodić je dobio žuti karton zbog korišćenja lakta u vazdušnom duelu.
24. minut:
Šutirao je Gerero glavom posle centaršuta sa leve strane, ali je lopta prohujala tik pored stative Borjanovog gola.
23. minut:
Prvu priliku na meču imao je Olimpijakos. Šutirao je Gerero sa distance, ali je lopta prošla pored gola.
20. minut:
Prilično mirna utakmica u dosadašnjem periodu.
12. minut:
Crvena zvezda igra visok presing, ali za sada bez rezultata.
7. minut:
I dalje traje početno opipavanje snaga.
1. minut:
Utakmica je počela, a sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

Fudbaleri su izašli na teren Marakane.

Pre utakmice su atletskom stazom prošetali odbojkaši Srbije sa peharom evropskog prvaka.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 3:1

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Benoa Bastian (Francuska)

GLEDALACA: 43.291

STRELCI: Vulić 62. Milunović 87. Boaći 90. - Ruben Semedo 37.

CRVENI KARTON: Benzia

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Kanjas (od 74. Petrović), Jovančić (od 55. Vulić) - Garsija, Marin, Van la Para (od 62. Boaći) - Tomane. Klupa: Popović, Pankov, Žander, Petrović, Vulić, Vukanović, Boaći. Trener: Vladan Milojević.

OLIMPIJAKOS: Žoze Sa - Torosidis, Merijah, Ruben Semedo, Cimikas - Buhalakis, Kamara - Masuras (od 79. Elabdelaui), Benzia, Lovera (od 61. Podens) - Gerero. Klupa: Alain, Giljerme, Podens, El Arabi, Elabdelaui, Valbuena, Papadopulos. Trener: Pedro Martins.