ЛИГА ШАМПИОНА: Јуве ЕЛИМИНИСАН, Милан прекинуо пост - Челси се ОСВЕТИО Динаму!

02.11.2022. 23:16
FK Juventus
ФК Јувентус / Извор: Профимедиа

Узбудљиво вече у елитном такмичењу.

Завршено је надметање у групи Е Лиге шампиона, у којој се водила директна борба за последње 16. место у нокаут фази елитног такмичења.

ХРВАТИ КАЖЊЕНИ: УЕФА не толерише овакве навијаче!

ХОЋЕ ЛИ МАЂАРИ ОДИГРАТИ ПОШТЕНО? Милојевић изнео очекивања пред меч у Турској

(САСТАВ) ПЕТРИЋ УЧИ НА СВОЈИМ ГРЕШКАМА: Ево с којим снагама Партизан напада Словацко

То место уграбио је седмоструки првак Европе Милан, који се у осмину финала пласирао први пут од 2014. године. Шампион Италије је на свом терену победио Салцбург са 4:0, док је у другом мечу групе Челси у Лондону савладао загребачки Динамо резултатом 2:1 и само "печатирао" своје прво место, које је обезбедио још у прошлом колу. Салцбург ће у Лигу Европе, док је Динамо завршио своју европску причу за ову сезону.

Челси је освојио групу са 13 бодова, Милан је други са 10, Салцбург трећи са 6, а Динамо Загреб последњи са 4 бода.

На "Сан Сиру" је Милану био довољан и бод, али он није калкулисао и узео је сва три и то на погон сјајног Оливијеа Жируа, који је по ко зна који пут показао да је играч за велике и важне мечеве.

Кренуо је Милан силовито, Тео Ернандез је већ у трећем минуту погодио стативу, а бедем првака Аустрије пробијен је у 14. минуту. Тонали је центрирао из корнера са леве стране, а Жиру надвисио ривале у скоку и главом са линије петерца затресао мрежу, за 1:0.

Потом је Салцбург у неколико наврата био опасан преко Адамуа и Окафора, али се резултат до полувремена није променио.

Само што је почело друго, све је било решено. Ребић је упутио квалитетан центаршут са десне сране, Жиру је поново био доминантан у скоку и спустио је лопту ка Радету Крунићу, а овај ударцем главом са шест метара матирао Кона, за 2:0.

Аустријски тим је у том моменту потонуо и до краја није постојао на терену. Милан је брзо искористио смушеност гостију и у 57. минуту повео са 3:0. Леао је примио лопту на левој страни терена, а онда, у свом стилу, протутњао поред комплетне противничке одбране и са десне стране послао пас у петерац, тамо су се играчи Салцбурга спетљали, а поклон је прихватио Жиру и из непосредне близине погодио жељено место.

Коначних 4:0 поставио је резервиста Жуниор Месијас у 91. минуту, а асистирао му је нестварни Жиру.

У Лондону је Челси успео да се реваншира Динаму за пораз у првом колу у Загребу, после ког је смењем Томас Тухел.

Хрватски тим је сјајно отворио сусрет и повео у седмом минуту поготком Бруна Петковића, који је главом из петерца савладао Мендија.

Преокрет је стигао већ до полувремена. Прво је Стерлинг у 18. минуту завршио лепу акцију свог тима и асистенцију Обамејанга претворио у 1:1, а онда је швајацарски репрезентативац Закарија дао гол за 2:1 у 30. минуту. Била је то још једна изврсна тимска акција Челсија.

Све је у групи Г било решено пре последњег кола. Вечерас се играло за престиж, али и за историју. Њу је исписао 17-годишњи Рико Луис који је на свом дебију у Лиги шампиона за Манчестер сити постигао погодак и тако постао најмлађи стрелац за "грађане" у елитном такмичењу.

Луис има 17 година и 345 дана што значи да је и најмалађи фудбалер који је постигао гол на свом дебију у стартној постави на утакмици Лиге шампиона, пре њега рекорд је држао најбољи играч света Карим Бензема који је то учинио против Розенбург 2005. године.

Као и пре овог кола, Манчестер сити је први, Борусија Дортмунд друга, Севиља трећа, а Копенхаген последњи у групи.

Севиља је повела на "Етихаду" у 31. минуту Иско је извео корнер асистирао Рафи Миру, а овај матирао голмана Ортегу који је стајао између статива уместо стандардног Едерсона.

Сити је до преокрета ситигао у другом полувремену. Хулијан Алверез који је вечерас мењао повређеног Ерлинга Халанда лепо је проиграо младог десног бека Рика Луиса за изједначење у 52. минуту.

Коначан резултат поставио је Ријад Марез седам минута пре краја меча, другу асистенцију уписао је вечерас сјајни Алварез.

Копенхаген 1:1 Борусија Дортмунд

Гости су повели у Копенхагену на половини првог полувремена. Асистенцију Паслака у гол је претворио леви бек "милионера" вечерас Торган Азар.

Копенхаген је изједначио четири минута пре краја првог полувремена, а у стрелце се уписао исландски везиста Хакон Арнар Харалдсон.

У другом полувремену није било голова, остало је мирољубивих 1:1.

У последњем колу Групи Х фудбалери Пари Сен Жермен савладао је у Торину екипу Јувентуса са 2:1.

Јувентусу је само победа обезбеђивала сигурно место у Лиги Европе, у супротном је његов пласман зависио од друге утакмице у групи између Бенфике и Макабија.

Душан Влаховић вечерас није био на располагању Масимилијану Алегрију, али се Филип Костић нашао у стартној постави.

Парижани су први повели у 13. минуту после сјајног соло продора и гола Килијана Мбапеа.

Вођство гостију трајало је до 39. минута када је Јувентус упутио први шут у оквир гола, а најбоље се у шеснаестерцу Парижана снашао Бонући након сјајне асистенције главом Квадрада за изједначење.

Међутим,играчи париског клуба су у 69. минуту дошли до новог вођства преко Мендеса, и ту предност успели да сачувају до самог краја.

У другом мечу ове групе Бенфика је савладала Макаби из Хаифе у гостима са убедљивих 6:1.

Неизвесност је постојала само у првом полувремену. Португалски тим повео је у 20. минуту голом Рамоса, да би само шест минута касније Чери са беле тачке донео изједначење Макабију.

Питања победника било је решено у наставку меча који је протекао у доминацији Бенфике. Муса је голом у 59. минуту вратио предност ''орлова'' на 2:1. У 69. минуту Грималдо је повисио на 3:1. Само три минута касније у стрелце се уписао и Силва за 4:1, чиме је питање победника било практично решено.

У 88. минуту Араухо је повисио на 5:1, а коначан резултат поставио је Марио голом у 92. минуту за победу од 6:1.

Управо је овај погодак у последњим тренуцима меча донео и невероватан преокрет на врху табеле.

Наиме, на табели ове групе екипе Бенфике и Пари Сен Жермена имају потпуно исту статистику, по четири победе, два нерешена исхода и гол разлику 16:7. Ипак, прво место на крају су заузели Португалци због већег броја гола у гостима.

Јувентусу једна победа у шест мечева била довољна за место које води у Лигу Европе, док је Макаби завршио овогодишње учешће у европским такмичењима.

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности