ЛИГА ШАМПИОНА: Сензација у Мадриду - Шериф ПОБЕДИО Реал! Месијев првенац ДОТУКАО Грађане (ВИДЕО)

28.09.2021. 22:57
FK Šerif
ФК Шериф / Извор: Реутерс

На програму друго коло најелитнијег такмичења.

Одиграно је првих осам мечева другог кола Лиге шампиона, а највеће изненађење десило се у престоници Шпаније.

ПУКЛА КАСА: Влаховић ПОТПИСАО! Србин наставља каријеру у ОВОМ клубу!

ЈОВИЋ НА ОСТРВУ: Вишеструки шампион Енглеске хоће Србина

ХЕНДИКЕП ЗА ЧЕЛСИ: Без КЉУЧНОГ играча на Јувентус

У уводним утакмицама, Тадићев Ајакс је савладао Бешикташ, док су Шахтјор и Интер ремизирали.

У дербију вечери су се састали ПСЖ и Манчестер Сити, судар светова припао је Свецима - 2:0. Парижани су повели у 8. минуту, стрелац је био Геј. Грађани су после тога преузели контролу на терену, ређале су се шансе гостију, а најбољу су имали у 27. минуту, када је прво Стерлинг погодио пречку да би за њим и Бернардо Силва урадио исто.

Домаћа екипа се после гола повукла и претила из контранапада, добру шансу је имао Андер Ерера када је дочекао једну повратну лопту на 16. метара, али је његов шут био непрецизан.

У другом полувремену иста прича, Сити је нападао, притискао, Свеци одолевали. Сјајне шансе за госте су имали Стерлинг и Де Брујне. За домаће најбољу шансу је имао Нејмар у 65. минуту. А онда 74. минут и тренутак који су сви чекали, Лео Меси је одиграо дупли пас са Нејмаром и са неких 25 метара левом ногом погодио горњи десни угао, Едерсон је остано непомичан - 2:0 за ПСЖ, што је и био коначан резултат.

Још један занимљив дуел одиграли су Милан и Атлетико на Сан Сиру, после преокрета Росонери су поражени 1:2 (1:0). Миланези су повели у 20. минуту голом Леаоа. У 29. минуту Кеси је добио други жути картон и од тог тренутка домаћин се определио на дефанзиву и чување резултата.

Нападале су Јорганџије, имали су иницијативу, али је све то било јалово. Све до 84. минута и гола Гризмана, којим је поравнао резултат. А у 90 4. минуту пенал за Атлетико и Суарез доноси потпуни преокрет.

Сензација се десила у Мадриду, где је Шериф шокирао Реал и на крају нанео пораз најтрофејнијем европском клубу 1:2 (0:1). На папиру је изгледало као још један лагани посао за Мадриђане и постављало се питање са колико голова у мрежи ће послати госте у Тираспољ, међутим, на терену је потпуно друга прича.

Смушено је Реал ушао у меч, по принципу лако ћемо. А онда шок, 25. минут 0:1 за Шериф, стрелац је Јакшибаев. После тога Реал креће у тоталну офанзиву, али до полувремена није дошло до промене резултата.

У 65. минуту после прегледавања ВАР снимка досуђен је пенал за Реал. Бензема је био сигуран извођач. У том тренутку је изгледало да ствари долазе на своје место и да ће домаћи решити меч у своју корист. Ипак гости нису клонули духом и у 72. минуту нови шок на Бернабеу, 1:2 за госте. Нажалост екипе из Молдавије Бруно је био у офсајду и овај гол је поништен. Реал је до краја меча нападао. И чинило се да ће ривали ремизирати.

А онда сензација у 89. минуту - 1:2, пројектил Тила за неописиву радост на клупи гостију. До краја утакмице Реал није успео да дође до новог изједначења и Шериф после два кола је на првом месту групе Д са максималних шест бодова.

У екипи Реала у 66. минуту у игру је ушао Лука Јовић. Није имао запаженији учинак на овом мечу.