ЛИГА ШАМПИОНА: Немци не праштају промашаје Лиона, Бајерн и ПСЖ одлучују о шампиону Европе (ВИДЕО)

19.08.2020. 22:50
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Профимедиа

Меч за титулу на програму у недељу 23. јуна од 21 час.

Фудбалери Бајерна други су финалиста Лиге шампиона пошто су савладали на стадиону ''Жозе Алвеладе'' у Лисабону Лион са 3:0 (2:0) захваљујући двоструком стрелцу Сержу Гнабрију и Роберту Левандовском. Баварци ће у борби за шести трофеј у елитном такмичењу играти против Пари Сен Жермена који је савладао Ред Бул Лајпциг, а тај меч игра се у недељу 23. јуна од 21 час.

МЕРИДИАНБЕТ ЦУП – Испрати УЖИВО сваки меч до сада невиђеног турнира у стоном тенису!

ТУМБАКОВИЋ СУТРА САОПШТАВА СПИСАК ОРЛОВА: Процурила нека имена, биће ВЕЛИКИХ изненађења (ФОТО)

РЕВОЛУЦИЈА: ФИФА мења правило које је мучило и Србију

Већ на почетку меча могао је Лион да шокира Бајерн пошт је Мефис Депај имао сјајну прилику, али није усео да савлада истрчалог Нојера већ је шутирао поред гола. Чекало се седам минута на нво узбуђења пошто је Леона Горецка лоше захватио лопту, али ипак успео да запрети Французима па је голман Лопес уз мало муке успео да је избаци у корнер. Лион је још једном озбиљно запретио у 17. минуту када је Токо-Екамби погодио стативу, а како то обично бива, експресно је француски тим кажњен за промашаје пошто је у 18. минуту Серж Гнабри савладао Лопеса.

Расположени Гнабри је у 25. минуту имао још једну добру шансу после грешке одбране Лиона, али је Лопес успео да одбрани његов покушај, као и покушај Левандовског пет минута касније. Међутим, Лопес је био немоћан у 33. минуту иако је претходно одбранио велику шансу Милера, али је на одбијену лопту налетео Гнабри и другим голом дуплирао предност Бавараца. До краја полувремена Бајерн је имао још једну прилику, али је Левандовски мало закаснио на лопту и промашио.

Уводни минут другог полувремена нису донели узбуђење, да би у 51. минуту Перишић пропустио прилику да већ тада реши питање победника. Хрват је сам изашао пред Лопеса, али је голман Лиона прочитао његову намеру и успео да одбрани. Француски тим је у два минута пропустио две веома добре прилике, пошто је прво Депајев ударац главом одбранио Нојер у 56. минуту, да би у 58. Токо-Екамбе пропустио такође одличну шансу пошто је Нојер одлично реаговао. Уследио је нешто мирнији период меча у којем су Баварци у потпуности контролисали дешавања на терену, али је Лион у 75. минуту пропустио још једну добру прилику када је Черки лоше захватио лопту у шеснаестерцу Бајерна. Три минута касније Кутињо је шутирао, али је лопта отишла мало поред гола, да би два минута касније Бразилац погодио, али је гол поништен због офсајда. У завшиници је покушао Аоар да изненади Нојера, али је у 84. минуту шутирао право у њега. Таман када је деловало да ће 2:0 бити коначан резултат меча, у 88. минуту је Левандовски својим 15 голом у овој сезони Лиге шампиона оверио тријумф Бајерна и пласман у финале елитног такмичења.

Погледајте како изгледа Ванда Икарди, супруга Маура Икардија.

УЕФА РАЗМАТРА: Навијачи се враћају већ у септембру

АБИДАЛ БРЗО ЗАМЕЊЕН: Барселона именовала новог спортског директора (ФОТО)

ФРКА У ЗАГРЕБУ: Корона ушла у Динамо