LIGA ŠAMPIONA: Nemci ne praštaju promašaje Liona, Bajern i PSŽ odlučuju o šampionu Evrope (VIDEO)

19.08.2020. 22:50
FK Bajern Minhen
FK Bajern Minhen / Izvor: Profimedia

Meč za titulu na programu u nedelju 23. juna od 21 čas.

Fudbaleri Bajerna drugi su finalista Lige šampiona pošto su savladali na stadionu ''Žoze Alvelade'' u Lisabonu Lion sa 3:0 (2:0) zahvaljujući dvostrukom strelcu Seržu Gnabriju i Robertu Levandovskom. Bavarci će u borbi za šesti trofej u elitnom takmičenju igrati protiv Pari Sen Žermena koji je savladao Red Bul Lajpcig, a taj meč igra se u nedelju 23. juna od 21 čas.

MERIDIANBET CUP – Isprati UŽIVO svaki meč do sada neviđenog turnira u stonom tenisu!

TUMBAKOVIĆ SUTRA SAOPŠTAVA SPISAK ORLOVA: Procurila neka imena, biće VELIKIH iznenađenja (FOTO)

REVOLUCIJA: FIFA menja pravilo koje je mučilo i Srbiju

Već na početku meča mogao je Lion da šokira Bajern pošt je Mefis Depaj imao sjajnu priliku, ali nije useo da savlada istrčalog Nojera već je šutirao pored gola. Čekalo se sedam minuta na nvo uzbuđenja pošto je Leona Gorecka loše zahvatio loptu, ali ipak uspeo da zapreti Francuzima pa je golman Lopes uz malo muke uspeo da je izbaci u korner. Lion je još jednom ozbiljno zapretio u 17. minutu kada je Toko-Ekambi pogodio stativu, a kako to obično biva, ekspresno je francuski tim kažnjen za promašaje pošto je u 18. minutu Serž Gnabri savladao Lopesa.

Raspoloženi Gnabri je u 25. minutu imao još jednu dobru šansu posle greške odbrane Liona, ali je Lopes uspeo da odbrani njegov pokušaj, kao i pokušaj Levandovskog pet minuta kasnije. Međutim, Lopes je bio nemoćan u 33. minutu iako je prethodno odbranio veliku šansu Milera, ali je na odbijenu loptu naleteo Gnabri i drugim golom duplirao prednost Bavaraca. Do kraja poluvremena Bajern je imao još jednu priliku, ali je Levandovski malo zakasnio na loptu i promašio.

Uvodni minut drugog poluvremena nisu doneli uzbuđenje, da bi u 51. minutu Perišić propustio priliku da već tada reši pitanje pobednika. Hrvat je sam izašao pred Lopesa, ali je golman Liona pročitao njegovu nameru i uspeo da odbrani. Francuski tim je u dva minuta propustio dve veoma dobre prilike, pošto je prvo Depajev udarac glavom odbranio Nojer u 56. minutu, da bi u 58. Toko-Ekambe propustio takođe odličnu šansu pošto je Nojer odlično reagovao. Usledio je nešto mirniji period meča u kojem su Bavarci u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu, ali je Lion u 75. minutu propustio još jednu dobru priliku kada je Čerki loše zahvatio loptu u šesnaestercu Bajerna. Tri minuta kasnije Kutinjo je šutirao, ali je lopta otišla malo pored gola, da bi dva minuta kasnije Brazilac pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda. U zavšinici je pokušao Aoar da iznenadi Nojera, ali je u 84. minutu šutirao pravo u njega. Taman kada je delovalo da će 2:0 biti konačan rezultat meča, u 88. minutu je Levandovski svojim 15 golom u ovoj sezoni Lige šampiona overio trijumf Bajerna i plasman u finale elitnog takmičenja.

Pogledajte kako izgleda Vanda Ikardi, supruga Maura Ikardija.

UEFA RAZMATRA: Navijači se vraćaju već u septembru

ABIDAL BRZO ZAMENJEN: Barselona imenovala novog sportskog direktora (FOTO)

FRKA U ZAGREBU: Korona ušla u Dinamo