ЛИГА ШАМПИОНА: Велики преокрет Браге, Сосиједад против Салцбурга све завршио у првом полувремену

03.10.2023. 21:15
FK Braga
ФК Брага / Извор: Реутерс

У Берлину човек одлуке Андре Кастро.

Фудбалери Реал Сосиједада савладали су као гости Салцбург резултатом 2:0 у мечу другог кола Лиге шампиона, док је Брага победила Унион Берлин у Немачкој резултатом 3:2 иако је губила 0:2.

ОМЛАДИНЦИ ПАРТИЗАНА СПРЕМНИ ЗА ЛИГУ МЛАДИХ: Црно-бели пробијају лед против Универзитате

ДУГ ПОСТ СРПСКИХ КЛУБОВА У ЕВРОПИ: Последњи победу донео Патртизан, од тада нижу се само порази

СВЕ ВРЕМЕ СМО БИЛИ У ЗАБЛУДИ: Гвардиола - "Барселона није играла тика-таку, мрзим то"

У спектакуларном мечу групе Ц Брага је губила 0:2 после голова Шералда Бекера у 30. и 37. минуту. Деловало је да ће Унион освојити историјске, прве бодове у Лиги шампиона, али да не буде тако, највише су се потрудили Рикардо Орта и Брума.  Орта је асистирао у 41. минуту Ниакатеу, а 10 минута касније и Бруми за 2:2. Брума је у четвртом минуту надокнаде асистирао за победоносни гол који је дао резервиста Андре Кастро, који је ушао у игру у 86. минуту. Пре овог уласка на терен, од почетка сезоне Андре Кастро је играо за Брагу укупно 30 минута.

Реал Сосиједад је у групи Д савладао Салцбург по тактовима Браиса Мендеза. Везиста је у 7. минуту асистирао за гол капитену Микелу Ојарзабалу, да би се затим и сам упСиао у стрелце у 27. минуту, асистент је био Такефуса Кубо. Цео меч за Салцбург одиграли су српски репрезентативци Алекса Терзић и Страхиња Павловић, који је добио и жути картон, док је у полувремену у игру ушао и нападач Петар Ратков.