14°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA ŠAMPIONA: Veliki preokret Brage, Sosijedad protiv Salcburga sve završio u prvom poluvremenu

03.10.2023. 21:15
FK Braga
FK Braga / Izvor: Reuters

U Berlinu čovek odluke Andre Kastro.

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su kao gosti Salcburg rezultatom 2:0 u meču drugog kola Lige šampiona, dok je Braga pobedila Union Berlin u Nemačkoj rezultatom 3:2 iako je gubila 0:2.

OMLADINCI PARTIZANA SPREMNI ZA LIGU MLADIH: Crno-beli probijaju led protiv Univerzitate

DUG POST SRPSKIH KLUBOVA U EVROPI: Poslednji pobedu doneo Patrtizan, od tada nižu se samo porazi

SVE VREME SMO BILI U ZABLUDI: Gvardiola - "Barselona nije igrala tika-taku, mrzim to"

U spektakularnom meču grupe C Braga je gubila 0:2 posle golova Šeralda Bekera u 30. i 37. minutu. Delovalo je da će Union osvojiti istorijske, prve bodove u Ligi šampiona, ali da ne bude tako, najviše su se potrudili Rikardo Orta i Bruma.  Orta je asistirao u 41. minutu Niakateu, a 10 minuta kasnije i Brumi za 2:2. Bruma je u četvrtom minutu nadoknade asistirao za pobedonosni gol koji je dao rezervista Andre Kastro, koji je ušao u igru u 86. minutu. Pre ovog ulaska na teren, od početka sezone Andre Kastro je igrao za Bragu ukupno 30 minuta.

Real Sosijedad je u grupi D savladao Salcburg po taktovima Braisa Mendeza. Vezista je u 7. minutu asistirao za gol kapitenu Mikelu Ojarzabalu, da bi se zatim i sam upSiao u strelce u 27. minutu, asistent je bio Takefusa Kubo. Ceo meč za Salcburg odigrali su srpski reprezentativci Aleksa Terzić i Strahinja Pavlović, koji je dobio i žuti karton, dok je u poluvremenu u igru ušao i napadač Petar Ratkov.