ЛИГА ШАМПИОНА: Динамо ПОНИЗИО Бешикташ, Лудогорец у Лиги Европе (ВИДЕО+ФОТО)

06.12.2016. 22:40
Di Marija
Ди Марија / Извор: Реутерс

Одиграно последње коло.

Лудогорец је обезбедио пласман у Лигу Европе после ремија против ПСЖ усред Париза и на тај начин омогућио Арсеналу да коначно буде први у групи и тако добије лакшег ривала у осмини финала Лиге шампиона у којој неће играти Бешикташ Душка Тошића који је доживео велику бламажу у Кијеву где је Динамо победио 6:0! Пласман у нокаут фазу са првог места у групама обезбедили су Арсенал, Наполи, Барселона и Атлетико, а са другог места Бенфика, Манчестер сити, Бајерн и ПСЖ. У нокаут фазу Лиге Европе отишли су Лудогорец, Борусија Менхенгладбах, Ростов и Бешикташ.

МЕЊА КЛУБ У ЈАНУАРУ: Репрезентативац Србије ОКРЕЋЕ нови лист (ФОТО)

Лудогорец је ремијем усред Париза обезбедио пласман у нокаут фазу Лиге Европе као трећепласирани у А групи, испред Базела који је доживео дебакл код куће од Арсенала. Голгетер "светаца" Единсон Кавани је постигао спектакуларан гол "маказицама" али то је било недовољно да се избегне пораз од шампиона Бугарске, чак је Лудгорец био блзу победе, али је домаћина пораза спасио Ди Марија голом у надокнади.

НОВА ФУДБАЛСКА ТРАГЕДИЈА: Постигао гол па УМРО на терену! (УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО)

ПРОШЛА "КАО БОСА ПО ТРЊУ" Роналдова девојка ДОЖИВЕЛА невероватну ствар (ФОТО ГАЛЕРИЈА ВИДЕО)

Арсенал је на најбољи могући начин искористио срамотан пораз ПСЖ. "Тобџије" су победиле у Базелу и са комбинованим саставом, а хет трик је постигао Лукас Перез.

Огњен Короман за СРБИЈУ ДАНАС о Балканској лиги, Суперлиги и Орловима

Наполи је као гост победио Бенфику усред Лисабона и освојио прво место у групи. "Наполитанци" су до голова стигли у другом полувремену, а поново се истакао Дрис Мертенс. Љубомир Фејса је одиграо цео меч за Бенфику која је први пут у историји везала два пласмана у нокаут фазу Лиге шампиона.

ЧВРСТО ЈЕ РЕШИО: Хрват жели да доведе СРПСКОГ репрезентативца (ФОТО)

ЖЕЛИ ДА СЕ ВРАТИ: Бивши фудбалер Звезде ПОНОВО у Француској? (ФОТО)

Динамо из Кијева је прегазио Бешикташ (6:0) који је меч окончао са деветорицом. У 29. минуту искључен је Андреас Бек, а у 56. Винсент Абубакар. Душко Тошић је одиграо цео меч и био је директан кривац за трећи гол домаћина.

А група:

Базел – Арсенал 1:4

(Думбија 78 - Лукас Перез 8, 16, 47, Ивоби 54)

ПСЖ – Лудогорец 2:2

(Кавани 61, Ди Марија 90 2 – Мисиџан 15, Вандерсон 69)

ТАБЕЛА: Арсенал 14, ПСЖ 12, Лудогорец 3, Базел 2

Б група:

Динамо Кијев – Бешикташ 6:0

(Беседин 9, Јермоленко 30. пенал, Бујалски 32, Дерлис Гонзалес 45 3, Сидорчук 60, Жуниор Мораеш 77)

Бенфика – Наполи 0:2