LIGA ŠAMPIONA: Dinamo PONIZIO Bešiktaš, Ludogorec u Ligi Evrope (VIDEO+FOTO)

06.12.2016. 22:40
Di Marija
Di Marija / Izvor: Reuters

Odigrano poslednje kolo.

Ludogorec je obezbedio plasman u Ligu Evrope posle remija protiv PSŽ usred Pariza i na taj način omogućio Arsenalu da konačno bude prvi u grupi i tako dobije lakšeg rivala u osmini finala Lige šampiona u kojoj neće igrati Bešiktaš Duška Tošića koji je doživeo veliku blamažu u Kijevu gde je Dinamo pobedio 6:0! Plasman u nokaut fazu sa prvog mesta u grupama obezbedili su Arsenal, Napoli, Barselona i Atletiko, a sa drugog mesta Benfika, Mančester siti, Bajern i PSŽ. U nokaut fazu Lige Evrope otišli su Ludogorec, Borusija Menhengladbah, Rostov i Bešiktaš.

MENJA KLUB U JANUARU: Reprezentativac Srbije OKREĆE novi list (FOTO)

Ludogorec je remijem usred Pariza obezbedio plasman u nokaut fazu Lige Evrope kao trećeplasirani u A grupi, ispred Bazela koji je doživeo debakl kod kuće od Arsenala. Golgeter "svetaca" Edinson Kavani je postigao spektakularan gol "makazicama" ali to je bilo nedovoljno da se izbegne poraz od šampiona Bugarske, čak je Ludgorec bio blzu pobede, ali je domaćina poraza spasio Di Marija golom u nadoknadi.

NOVA FUDBALSKA TRAGEDIJA: Postigao gol pa UMRO na terenu! (UZNEMIRUJUĆI VIDEO)

PROŠLA "KAO BOSA PO TRNJU" Ronaldova devojka DOŽIVELA neverovatnu stvar (FOTO GALERIJA+VIDEO)

Arsenal je na najbolji mogući način iskoristio sramotan poraz PSŽ. "Tobdžije" su pobedile u Bazelu i sa kombinovanim sastavom, a het trik je postigao Lukas Perez.

Ognjen Koroman za SRBIJU DANAS o Balkanskoj ligi, Superligi i Orlovima

Napoli je kao gost pobedio Benfiku usred Lisabona i osvojio prvo mesto u grupi. "Napolitanci" su do golova stigli u drugom poluvremenu, a ponovo se istakao Dris Mertens. Ljubomir Fejsa je odigrao ceo meč za Benfiku koja je prvi put u istoriji vezala dva plasmana u nokaut fazu Lige šampiona.

ČVRSTO JE REŠIO: Hrvat želi da dovede SRPSKOG reprezentativca (FOTO)

ŽELI DA SE VRATI: Bivši fudbaler Zvezde PONOVO u Francuskoj? (FOTO)

Dinamo iz Kijeva je pregazio Bešiktaš (6:0) koji je meč okončao sa devetoricom. U 29. minutu isključen je Andreas Bek, a u 56. Vinsent Abubakar. Duško Tošić je odigrao ceo meč i bio je direktan krivac za treći gol domaćina.

A grupa:

Bazel – Arsenal 1:4

(Dumbija 78 - Lukas Perez 8, 16, 47, Ivobi 54)

PSŽ – Ludogorec 2:2

(Kavani 61, Di Marija 90+2 – Misidžan 15, Vanderson 69)

TABELA: Arsenal 14, PSŽ 12, Ludogorec 3, Bazel 2

B grupa:

Dinamo Kijev – Bešiktaš 6:0

(Besedin 9, Jermolenko 30. penal, Bujalski 32, Derlis Gonzales 45+3, Sidorčuk 60, Žunior Moraeš 77)

Benfika – Napoli 0:2