ЛИГА ШАМПИОНА: Виљареал се неуспешно бранио, Ливерпул за два минута потопио Жуту подморницу

27.04.2022. 22:56
Sadio Mane
Садио Мане / Извор: Профимедиа

Реванш се игра 3. маја.

Фудбалери Ливерпула савладали су Виљарела у првом мечу полуфинала Лиге шампиона са 2:0 (0:0) на Енфилд Роуду и тако остварили добар резултат пред реванш који је на програму 3. маја у Шпанији.

Mozzart купио Новакову лоптицу на лицитацији за помоћ малом Тодору

ДРУГАЧИЈЕ ЋЕ БИТИ У МАДРИДУ: Анћелоти ће имати велико појачање у реваншу против Ситија (ФОТО)

МАНЧЕСТЕР СИТИ КУПУЈЕ У СРБИЈИ: Гордић одлази у редове шампиона Енглеске

Покушао је Виљарел да вечерас на Енфилду уради оно што им је пошло за руком против Бајерна из Минхена у четвртфиналу, али чета Јиргена Клопа није дозволила ништа слично. Редси су од старта били надмоћнији тим мада им није било лако да пробију одбрану гостију. Салах је лопту послао главом поред гола после корнера у 7. минуту, Мане је пет минута касније био потпуно усамљен на петерцу и лопту послао поред стативе, да би у 14. минуту Дијаз шутирао са 17 метара, али је Руиљи успео да укроти његов шут. Имао је Ливерпул и стативу у 22. минуту када је Хендерсон желео да центрира, али му је лопта прешла преко ноге. За то време Виљарел је био фокусиран искључиво на одбрану без правих покушаја да нападне Ливерпул који је у 27. минуту имао нову прилику преко Салаха, али је Египћанин пребацио гол. Салах је у 35. минуту ухватио волеј и послао лопту преко гола, да би минут касније коначно запретио и Виљареал преко Ло Селса који је неуспешно покушао да лобује Алисона. Тијаго Алкантара имао је одличну прилику да доведе Редсе у вођство, али је са 25 метара погодио пречку и на полувреме се отишло резултатом 0:0.

Прво узбуђење у наставку виђено је у 50. минуту када је Фабињов гол поништен због офсајда, да би три минута касније Ливерпул ипак повео. Хендерсон је центрирао, лопту је закачио Еступињан и преварио Руљија, а она је завршила у мрежи гостију. Само два минута касније већ је било 2:0 после комбинације Салаха и Манеа, а Сенегалац је врхом копачке послао лопту у мрежу. Постигао је Ливерпул још један гол у 64. минуту, али је Робертсонов гол поништен због офсајда. До краја су Редси покушавали да постигну и трећи гол, али нису имали успеха. Ипак, у Шпанију путују са лепом предношћу и за корак ближе пласману у финале.