6°C
18.04.2024.
117.14
110.2702

LIGA ŠAMPIONA: Viljareal se neuspešno branio, Liverpul za dva minuta potopio Žutu podmornicu

27.04.2022. 22:56
Sadio Mane
Sadio Mane / Izvor: Profimedia
Revanš se igra 3. maja.

Fudbaleri Liverpula savladali su Viljarela u prvom meču polufinala Lige šampiona sa 2:0 (0:0) na Enfild Roudu i tako ostvarili dobar rezultat pred revanš koji je na programu 3. maja u Španiji.

Mozzart kupio Novakovu lopticu na licitaciji za pomoć malom Todoru

DRUGAČIJE ĆE BITI U MADRIDU: Anćeloti će imati veliko pojačanje u revanšu protiv Sitija (FOTO)

MANČESTER SITI KUPUJE U SRBIJI: Gordić odlazi u redove šampiona Engleske

Pokušao je Viljarel da večeras na Enfildu uradi ono što im je pošlo za rukom protiv Bajerna iz Minhena u četvrtfinalu, ali četa Jirgena Klopa nije dozvolila ništa slično. Redsi su od starta bili nadmoćniji tim mada im nije bilo lako da probiju odbranu gostiju. Salah je loptu poslao glavom pored gola posle kornera u 7. minutu, Mane je pet minuta kasnije bio potpuno usamljen na petercu i loptu poslao pored stative, da bi u 14. minutu Dijaz šutirao sa 17 metara, ali je Ruilji uspeo da ukroti njegov šut. Imao je Liverpul i stativu u 22. minutu kada je Henderson želeo da centrira, ali mu je lopta prešla preko noge. Za to vreme Viljarel je bio fokusiran isključivo na odbranu bez pravih pokušaja da napadne Liverpul koji je u 27. minutu imao novu priliku preko Salaha, ali je Egipćanin prebacio gol. Salah je u 35. minutu uhvatio volej i poslao loptu preko gola, da bi minut kasnije konačno zapretio i Viljareal preko Lo Selsa koji je neuspešno pokušao da lobuje Alisona. Tijago Alkantara imao je odličnu priliku da dovede Redse u vođstvo, ali je sa 25 metara pogodio prečku i na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0.

Prvo uzbuđenje u nastavku viđeno je u 50. minutu kada je Fabinjov gol poništen zbog ofsajda, da bi tri minuta kasnije Liverpul ipak poveo. Henderson je centrirao, loptu je zakačio Estupinjan i prevario Ruljija, a ona je završila u mreži gostiju. Samo dva minuta kasnije već je bilo 2:0 posle kombinacije Salaha i Manea, a Senegalac je vrhom kopačke poslao loptu u mrežu. Postigao je Liverpul još jedan gol u 64. minutu, ali je Robertsonov gol poništen zbog ofsajda. Do kraja su Redsi pokušavali da postignu i treći gol, ali nisu imali uspeha. Ipak, u Španiju putuju sa lepom prednošću i za korak bliže plasmanu u finale.