ЛИВЕРПУЛ ПРВИ ФИНАЛИСТА ЛШ: Редси се ДИГЛИ ИЗ ПЕПЕЛА и потопили жуту подморницу!

03.05.2022. 22:58
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

Фудбалски спектакл!

Први финалиста Лиге шампиона је екипа Ливерпула. Екипа Јиргена Клопа је у невероватном мечу, фудбалском спектаклу који се виђа само у завршници европског елитног тамичења, савладала Виљареал у гостима са 3:2 (0:2), што из оба сусрета даје резултат од 5:2 за "Редсе".

sssŠUMARI ЋЕ МОРАТИ КРОЗ ПЛЕЈ-ОФ: Борнмут се вратио у Премијер лигу!

ШУМАРИ ЋЕ МОРАТИ КРОЗ ПЛЕЈ-ОФ: Борнмут се вратио у Премијер лигу!

НЕМЦИ ОТКРИЛИ: Јовић се сам ПОНУДИО великану Бундеслиге

СИН МУ ЈЕ ЗАВРШИО У БОЛНИЦИ: Породична драма Милана Борјана!

Екипа Виљареала није могла да замисли лепши почетак меча. "Жута подморница" је кренула веома офанзивно од првог минута и већ у трећем је Диа затресао мрежу Ливерпула за 1:0.

Након центаршута са левог бока, Робертсон је мало лошије реаговао, Капуе је вратио лопту кроз петерац, а тамо је сачекао Диа.

Не заустављива је била шпанска екипа у првих 45. минута на свом стадиону, док енглески тим није успевао да да нађе право решење за њихове налете, у финишу првог дела меча - Френсис Кокелан је одлично скочио и поред Александера Арнолда тресе мрежу, нови гол, вођсво Виљареала и изједначење у укупном скору - 2:2.

Све је ово било увод у спектакл...али онај Ливерпулов.

У другом делу меча, консолидовала се екипа Јиргена Клопа, што се и видело у уводним минутима. Најпре је Арнолд погодио пречку домаћина, да би у 62. минуту Фабињо ставио до знања екипи Виљареала да се до финала Лиге шампина не долази тек тако.

Само пар минута касније Дијас је имао сјајну прилику за поравнање али од свега само је био корнер. Ливерпул је веч преузео пуну иницијативу у том мечу.

То се најбоље видело већ у 67. минуту када је Дијас сјајно реализовао центаршут и за 5. минута довео Редсе до поравнања и закуцао на врата финала Лиге шампиона.

И то није било све...у 75. минуту игре пропала је акција Виљареала а то је најбоље икористио Мане који је сјајно истрчао контру, преварио голмана и запечатио судбину "жуте подморнице" на овом мечу и у овом издању Лиге шампиона.

Екипа Ливерпула у финалу чека бољег из дуела Манчестер сити - Реал Мадрид.

Најновије вести из света фудбала можете наћи ОВДЕ.