17°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

LIVERPUL PRVI FINALISTA LŠ: Redsi se DIGLI IZ PEPELA i potopili žutu podmornicu!

03.05.2022. 22:58
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Profimedia

Fudbalski spektakl!

Prvi finalista Lige šampiona je ekipa Liverpula. Ekipa Jirgena Klopa je u neverovatnom meču, fudbalskom spektaklu koji se viđa samo u završnici evropskog elitnog tamičenja, savladala Viljareal u gostima sa 3:2 (0:2), što iz oba susreta daje rezultat od 5:2 za "Redse".

sssŠUMARI ĆE MORATI KROZ PLEJ-OF: Bornmut se vratio u Premijer ligu!

ŠUMARI ĆE MORATI KROZ PLEJ-OF: Bornmut se vratio u Premijer ligu!

NEMCI OTKRILI: Jović se sam PONUDIO velikanu Bundeslige

SIN MU JE ZAVRŠIO U BOLNICI: Porodična drama Milana Borjana!

Ekipa Viljareala nije mogla da zamisli lepši početak meča. "Žuta podmornica" je krenula veoma ofanzivno od prvog minuta i već u trećem je Dia zatresao mrežu Liverpula za 1:0.

Nakon centaršuta sa levog boka, Robertson je malo lošije reagovao, Kapue je vratio loptu kroz peterac, a tamo je sačekao Dia.

Ne zaustavljiva je bila španska ekipa u prvih 45. minuta na svom stadionu, dok engleski tim nije uspevao da da nađe pravo rešenje za njihove nalete, u finišu prvog dela meča - Frensis Kokelan je odlično skočio i pored Aleksandera Arnolda trese mrežu, novi gol, vođsvo Viljareala i izjednačenje u ukupnom skoru - 2:2.

Sve je ovo bilo uvod u spektakl...ali onaj Liverpulov.

U drugom delu meča, konsolidovala se ekipa Jirgena Klopa, što se i videlo u uvodnim minutima. Najpre je Arnold pogodio prečku domaćina, da bi u 62. minutu Fabinjo stavio do znanja ekipi Viljareala da se do finala Lige šampina ne dolazi tek tako.

Samo par minuta kasnije Dijas je imao sjajnu priliku za poravnanje ali od svega samo je bio korner. Liverpul je več preuzeo punu inicijativu u tom meču.

To se najbolje videlo već u 67. minutu kada je Dijas sjajno realizovao centaršut i za 5. minuta doveo Redse do poravnanja i zakucao na vrata finala Lige šampiona.

I to nije bilo sve...u 75. minutu igre propala je akcija Viljareala a to je najbolje ikoristio Mane koji je sjajno istrčao kontru, prevario golmana i zapečatio sudbinu "žute podmornice" na ovom meču i u ovom izdanju Lige šampiona.

Ekipa Liverpula u finalu čeka boljeg iz duela Mančester siti - Real Madrid.

Najnovije vesti iz sveta fudbala možete naći OVDE.