ШАМПИОН СЕ ИЗВУКАО БЕЗ ШАМПИОНСКЕ ИГРЕ: Тешка победа Ливерпула, Салах машио, али Жота ПОГОДИО (ВИДЕО)

24.10.2020. 22:58
Liverpul - Šefild
Ливерпул - Шефилд / Извор: Реутерс

Важна три бода.

У последњем суботњем дуелу шестог кола Премијер лиге, Ливерпул је на Енфилду након преокрета савладао Шефилд јунајтед резултатом 2:1.

ПОЧЕО ДА УДАРА И УДАРА И УДАРА: Стравичан, крволочан бес Лаутара Мартинеза и СЕРИЈА ПЕСНИЦА (ВИДЕО)

НЕОЧЕКИВАНИ ПОРАЗ ЛОКОМОТИВЕ: Екипа Марка Николића изгубила од фењераша!

ДМИТРОВИЋ ОПЕТ ХЕРОЈ ЕИБАРА: Одолели Севиљи и стигли до НЕВЕРОВАТНЕ ПОБЕДЕ у гостима (ВИДЕО)

Фудбалери Ливерпула уписали су четврту победу у сезони и након два меча без победе савладали Шефилд јунајтед резултатом 2:1. Повео је Шефилд са беле тачке, а победу су Редсима донели Роберто Фирмино и Дијого Жота.

Почело је лепо за домаћина приликом Садија Манеа, али већ у 12. минуту изабраници Јиргена Клопа нашли су се у проблему.

ВАР је показао да је Фабињо направио прекршај на самој линији шеснаестерца и Шефилд јунајтед је добио пенал.

Најстрожу казну је у вођство од 1:0 рутински претворио Сандер Берге који је лепо преварио Алисона Бекера који се након повреде вратио међу стативе.

Много тога није функционисало у екипи шампиона. Имао је Шефилд две одличне прилике да повећа предност и пре истека пола сата игре - прво преко Оливера Мекбарнија, а затим и преко Бена Озборна. Први пут је лопта отишла поред гола, други пут је Алисон одлично реаговао.

Успео је ипак Ливерпул да пре одласка на одмор дође до изједначења. Садио Мане је покушао главом, Рамздејл је одлично одбранио али се на правом месту нашао Роберто Фирмино који је постигао свој први гол у сезони у Премијер лиги.

Офанзивнији је био Ливерпул на почетку другог полувремена. Играо се 63. минут када је мрежу затресао Мохамед Салах, али је тај гол оправдано поништио ВАР јер се Египћанин нашао у офсајду.

Само неколико минута касније домаћи ипак долазе до вођтсва. Мане је послао лопту у казнени простор где је највиши у скоку био Дијого Жота за 2:1.

Могао је Ливерпул и до убедљивије победе, али је Салах у 81. минуту са четири метра, када је голман Шефилда већ био савладан, погодио стативу.

У наредном колу Ливерпул ће дочекати Вест Хем, а Шефилд јунајтед ће бити домаћин Манчестер јунајтеду.