ЛИВЕРПУЛ СТАВИО РУКЕ НА ТРОФЕЈ: Редси САМЛЕЛИ Палас (ВИДЕО)

СрбијаДанас
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

Титула пред вратима.

Екипа Јиргена Клопа рутински је савладала Кристал Палас убедљивим резултатом од 4:0. Овом победом су Редси "ставили руке" на трофеј енглеске премијер лиге коју чекају више од три деценије. Али последњи корак ка пехар није у њиховој моћи, мораће да сачекају резултат меча Манчестер сити - Челси како би били потпуно сигурни у припремама за своје велико славље.

ОПЕРИСАН АГУЕРО: Послао поруку из болнице која је одушевила навијаче Ситија

ЕВРОГОЛ: Каква бомба Сергеја у дербију, Лацио водио 2:0 па ПУКАО! (ВИДЕО)

ЈУНАЈТЕД ПРОНАШАО ПРАВОГ ИГРАЧА: Велика шанса за фудбалера Партизана!

Наиме, уколико Сити поклекне против Челсија, Ливерпул би могао и математички да обезбеди титулу, на коју чека пуне три деценије.

Није се много мучила екипа Јиргена Клопа како би стигла до нове победе, и то убедљиве против Кристал Паласа - 4:0.

Ливерпул сада има 23 бода више од Грађана који ће предати круну већ сутра вече у случају да у Лондону не победе „плавце”, а питање је само дана или кола када ће "редси"урадити оно што није од 1990. године.

Екипа Јиргена Клопа пред празним Енфилдом играла је као да јој гори под ногама. Трент Александер-Арнолд је поготком у 23. минуту из слободног ударца најавио сигурну победу домаћина, а до полувремена се уписао и Мохамед Салах,

Редси нису спуштали ритам ни у другом делу и врло брзо су решили све дилеме. Играо се 55. минут, кад је Фабињо послао прави пројектил са 30 метара и закуцао лопту у мрежу.

Тачка је стављена у 69. минуту када је Садио Мане затресао мрежу послије фантастичног паса Салаха.

Српски интернационалац Лука Миливојевић играо је од 66. минуту, а после овог кола његов Палас остаје на деветом месту са 42 поена и у следећем мечу дочекује Бурнли.

Уколико Сити сутра савлада Челси, Ливерпул ће нову прилику да обезбеди титулу имати у директном окршају с Грађанима у наредном колу.