ЛШ АЗИЈЕ: Бивши фудбалер Звезде срушио некадашњег менаџера Челсија, невиђена БРУКА Оскара (ВИДЕО)

11.04.2017. 15:40
Oskar
Оскар / Извор: Фото: printscreen/Youtube

Мечеви 4. кола групне фазе.

Бивши фудбалер Црвене звезде Михаило Петровић направио је велики успех у четвртом колу групне фазе Лиге шампиона Азије. Петровић је остварио велики тријумф са Уравом, славио је против кинеског Шангаја са 1:0. Кинески клуб са клупе предводи некадашњи менаџер Челсија Андре Виљаш Боаш. Био је то изузетно узбудљив меч, у којем је један гол решио питање победника, а он је дело Бразилца Рафаела Силве, којем је у 44. минуту асистирао Словенац Љубијанкић. Њих двојица су и једини странци у јапанској екипи. Петровић је некадашњи првотимац Црвене звезде, Рада, љубљанске Олимпије, загребачког Динама и Штурма из Граца. Тренерску каријеру је почео у Аустрији, наставио је у Словенији, а од 2006. године је у Јапану. Тамо је најпре предводио Хирошиму од 2006. до 2011. године, кад је преузео Ураву, чији је и сада шеф струке.

РИНГИШПИЛ: Нова СМЕНА тренера у Серији А (ФОТО)

ПАЖЊА, ПАЖЊА: Због ОВОГ Ћурчићевог ОБЕЋАЊА, сви ће пратити утакмице Кристал Паласа (ВИДЕО)

Трагичар овог сусрета је био још један Бразилац, али у редовима Шангаја. Оскар, који је пет сезона играо за лондонски Челси је најпре промашио једанаестерац у 65. минуту, а то је поновио 11 минута касније и тако се прописно обрукао. Оскар иначе има уговор који му гарантује 11 милиона евра по сезони. Урава се сада изједначила са кинеским клубом на првој позицији са девет бодова, уз бољи међусобни скор, с обзиром да су у гостима изгубили са 3:2, али и постигли више голова на страни. У нокаут фазу пласираће се по два најбоља тима из сваке групе.

ПОЧИЊЕ БИТКА: Три ВЕЛИКЕ земље се кандидују за домаћина Мундијала 2026. године