ЛУДИЛО НА ТАБЕЛИ У ПРИМЕРИ! Бивши играч Партизана погодио за опстанак Валенсије, можда и за ЕВРОПУ
Фудбалери Валенсије савладали су Атлетик Билбао у гостима резултатом 1:0 (0:0) у утакмици 35. кола шпанске Ла лиге.
Приоритетни циљ "слепих мишева" јесте да обезбеде опстанак, ка чему су направили велики корак овог поподнева на "Сан Мамесу".
Али, врло лако би могло да се деси и да се умешају у борбу за квалификације за Лигу конференције, јер је ситуација на табели тако згуснута да је све могуће у преостала три кола.
Валенсија сада има 42 освојена бода, пет више од 18-пласираног Алавеса, првог "испод црте", али и само два бода мање од седмопасираног Хетафеа, који је на седмом месту и позицији која води у Европу.
Јунак тријумфа тима са "Местаље" био је Умар Садик који је у 72. минуту реализовао добар напад, али и "поништио" промашени пенал Уга Дура из првог полувремена.
Велики допринос дао је и голман Столе Димитиевски, који је изванредно бранио све покушаје домаћих играча, који су остали на 44 освојена бода и позицији број девет.