LUDILO NA TABELI U PRIMERI! Bivši igrač Partizana pogodio za opstanak Valensije, možda i za EVROPU
Fudbaleri Valensije savladali su Atletik Bilbao u gostima rezultatom 1:0 (0:0) u utakmici 35. kola španske La lige.
Prioritetni cilj "slepih miševa" jeste da obezbede opstanak, ka čemu su napravili veliki korak ovog popodneva na "San Mamesu".
Ali, vrlo lako bi moglo da se desi i da se umešaju u borbu za kvalifikacije za Ligu konferencije, jer je situacija na tabeli tako zgusnuta da je sve moguće u preostala tri kola.
Valensija sada ima 42 osvojena boda, pet više od 18-plasiranog Alavesa, prvog "ispod crte", ali i samo dva boda manje od sedmopasiranog Hetafea, koji je na sedmom mestu i poziciji koja vodi u Evropu.
Junak trijumfa tima sa "Mestalje" bio je Umar Sadik koji je u 72. minutu realizovao dobar napad, ali i "poništio" promašeni penal Uga Dura iz prvog poluvremena.
Veliki doprinos dao je i golman Stole Dimitievski, koji je izvanredno branio sve pokušaje domaćih igrača, koji su ostali na 44 osvojena boda i poziciji broj devet.