09.03.2022. 22:55
Karim Benzema
Карим Бензема / Извор: Реутерс

Француз режирао нестварно

У спектакуларној утакмици, фудбалери Реал Мадрида савладали су на свом стадиону екипу ПСЖ-а са 3:1 у реванш мечу осмине финала Лиге шампиона и тако се пласирали у наредну фазу.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Гости доминирали, прелеп погодак Филипа Костића (ВИДЕО)

ЧИМ СУ КРОЧИЛИ НА АЈБРОКС: Фудбалере Звезде дочекало врло непријатно изненађење (ВИДЕО)

МАГИЈА! Филип Костић ФЕНОМЕНАЛНИМ голом довео Ајнтрахт до вођства (ВИДЕО)

Гледали смо изузетно квалитетан фудбал на Сантиаго Бернабеу, домаћин је од старта кренуо агресивно, припало су им уводни минут игре, али је одмах након тога тим из Париза лопту узео под контролу и диктирао темпо.

Први погодак Свецима поништен је због офсајда Мбапеа, али је исти играч у 39. минуту донео предност гостима пред одлазак на полувреме.

Kilijan Mbape
Килијан Мбапе / Извор: Реутерс

И у наставку је чета Маурисија Покетина имала контролу, али је онда голман ПСЖ-а, Ђанлуиђи Донарума направио катастрофалну грешку, а изједначење донео Карим Бензема у 61. минуту.

Кренуо је Реал на све или ништа! На савршен пас Модрића, поново се на правом месту у 76. минуту нашао Француз и донео преокрет, који је водио у продужетке. Свега 120 секунди касније, исти играч постиже хет-трик и одводи Краљевски клуб у наредну рунду, упркос поразу од 1:0 у првом мечу у Паризу.

У другој утакмици вечери, између Манчестер ситија и Спортинга из Лисабона мреже су мировале. Довољан је био Грађанима и више него убедљив тријумф од 5:0, остварен у престоници Португалије.