09.03.2022. 22:55
Karim Benzema
Karim Benzema / Izvor: Reuters

Francuz režirao nestvarno

U spektakularnoj utakmici, fudbaleri Real Madrida savladali su na svom stadionu ekipu PSŽ-a sa 3:1 u revanš meču osmine finala Lige šampiona i tako se plasirali u narednu fazu.

LIGA EVROPE: Gosti dominirali, prelep pogodak Filipa Kostića (VIDEO)

ČIM SU KROČILI NA AJBROKS: Fudbalere Zvezde dočekalo vrlo neprijatno iznenađenje (VIDEO)

MAGIJA! Filip Kostić FENOMENALNIM golom doveo Ajntraht do vođstva (VIDEO)

Gledali smo izuzetno kvalitetan fudbal na Santiago Bernabeu, domaćin je od starta krenuo agresivno, pripalo su im uvodni minut igre, ali je odmah nakon toga tim iz Pariza loptu uzeo pod kontrolu i diktirao tempo.

Prvi pogodak Svecima poništen je zbog ofsajda Mbapea, ali je isti igrač u 39. minutu doneo prednost gostima pred odlazak na poluvreme.

Kilijan Mbape
Kilijan Mbape / Izvor: Reuters

I u nastavku je četa Maurisija Poketina imala kontrolu, ali je onda golman PSŽ-a, Đanluiđi Donaruma napravio katastrofalnu grešku, a izjednačenje doneo Karim Benzema u 61. minutu.

Krenuo je Real na sve ili ništa! Na savršen pas Modrića, ponovo se na pravom mestu u 76. minutu našao Francuz i doneo preokret, koji je vodio u produžetke. Svega 120 sekundi kasnije, isti igrač postiže het-trik i odvodi Kraljevski klub u narednu rundu, uprkos porazu od 1:0 u prvom meču u Parizu.

U drugoj utakmici večeri, između Mančester sitija i Sportinga iz Lisabona mreže su mirovale. Dovoljan je bio Građanima i više nego ubedljiv trijumf od 5:0, ostvaren u prestonici Portugalije.