МАЈОРКА У ФИНАЛУ КУПА ШПАНИЈЕ: Радоњић је био мало терену, али дао је вредан гол

28.02.2024. 09:09
FK Majorka
ФК Мајорка / Извор: Реутерс

Још није познат други учесник меча за трофеј.

Фудбалери Мајорке први су финалисти Купа краља. Екипа са Балеара је после првог полуфиналног меча без голова, а затим још једног ремија (1:1), продужетака и потом пенал серије (5:4) славила на "Реале арени" против Реал Сосиједада.

ХАЛАНДОВА ПЕТАРДА: Сити ДЕМОЛИРАО Лутон!Erling Haland

ХАЛАНДОВА ПЕТАРДА: Сити ДЕМОЛИРАО Лутон!

КРАЈ ДРАМЕ: Северина се вратио и већ тренира са Партизаном!Ksander Severina

КРАЈ ДРАМЕ: Северина се вратио и већ тренира са Партизаном!

КРАЈ ЗА ФЕНЕР: Тадић и екипа РАЗОЧАРАЛИ навијачеDuÅ¡an Tadić

КРАЈ ЗА ФЕНЕР: Тадић и екипа РАЗОЧАРАЛИ навијаче

Тренер гостију Хавијер Агире је и на овом мечу одлучио да ротира, па се тако у стартних 11 није нашао нико од српских фудбалера. Место међу стативама је уместо Предрага Рајковића заузео Доминик Греиф.

Гости су повели преко Ђованија Гонсалеса који  јеу 50. минуту довео свој тим у предност.

Радост играча Мајорке трајала је до 71. минута, пре него што је егал вратио Микел Ојарсабал.

Шансу није добио ни Матија Настасић, док је Немања Радоњић ушао у игру у 107. минуту. Српски фудбалер је био најбољи када је било најпотребније, постигавши гол у четвртој пенал серији.

Играчи Мајорке су свих пет пута били прецизни, док је једини промашио Ојарсабал и то у првој серији.

Ривал у финалу ће им бити бољи из дуела Атлетк Билбаоа и Атлетико Мадрида, који се игра у четвртак од 21.30 на "Сан Мамесу".

У првом мечу на "Метрополитану" је славио Билбао (0:1) голом Алехандра Беренгера. Финале ће се играти шестог априла, на Олимпијском стадиону у Севиљи.