15°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

MAJORKA U FINALU KUPA ŠPANIJE: Radonjić je bio malo terenu, ali dao je vredan gol

28.02.2024. 09:09
FK Majorka
FK Majorka / Izvor: Reuters

Još nije poznat drugi učesnik meča za trofej.

Fudbaleri Majorke prvi su finalisti Kupa kralja. Ekipa sa Baleara je posle prvog polufinalnog meča bez golova, a zatim još jednog remija (1:1), produžetaka i potom penal serije (5:4) slavila na "Reale areni" protiv Real Sosijedada.

HALANDOVA PETARDA: Siti DEMOLIRAO Luton!Erling Haland

HALANDOVA PETARDA: Siti DEMOLIRAO Luton!

KRAJ DRAME: Severina se vratio i već trenira sa Partizanom!Ksander Severina

KRAJ DRAME: Severina se vratio i već trenira sa Partizanom!

KRAJ ZA FENER: Tadić i ekipa RAZOČARALI navijačeDušan Tadić

KRAJ ZA FENER: Tadić i ekipa RAZOČARALI navijače

Trener gostiju Havijer Agire je i na ovom meču odlučio da rotira, pa se tako u startnih 11 nije našao niko od srpskih fudbalera. Mesto među stativama je umesto Predraga Rajkovića zauzeo Dominik Greif.

Gosti su poveli preko Đovanija Gonsalesa koji  jeu 50. minutu doveo svoj tim u prednost.

Radost igrača Majorke trajala je do 71. minuta, pre nego što je egal vratio Mikel Ojarsabal.

Šansu nije dobio ni Matija Nastasić, dok je Nemanja Radonjić ušao u igru u 107. minutu. Srpski fudbaler je bio najbolji kada je bilo najpotrebnije, postigavši gol u četvrtoj penal seriji.

Igrači Majorke su svih pet puta bili precizni, dok je jedini promašio Ojarsabal i to u prvoj seriji.

Rival u finalu će im biti bolji iz duela Atletk Bilbaoa i Atletiko Madrida, koji se igra u četvrtak od 21.30 na "San Mamesu".

U prvom meču na "Metropolitanu" je slavio Bilbao (0:1) golom Alehandra Berengera. Finale će se igrati šestog aprila, na Olimpijskom stadionu u Sevilji.