ПЛЕЈ ОФ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Звездин џелат са нулом иде у Берн, Манћини донео наду Панати, Галатасарај на корак од групне фазе

23.08.2023. 23:03
FK Makabi Haifa
ФК Макаби Хаифа / Извор: Профимедиа

Биће узбудљиво у реваншима.

Фудбалери Макаби Хаифе и Јанг Бојса одиграли су нерешено (0:0), Галатасарај је савладао Молде у гостима (3:2), док је Брага славила против Панатинаикос (2:1) у првим мечевима плеј-офа за Лигу шампиона.

ГЛЕЈЗЕРИ ИДУ У АУТ: Шеик преузима Манчестер јунајтед

ЈОШ УВЕК НЕ МОЖЕ У ЕНГЛЕСКУ: Ђорђе Петровић одложио потписивање уговора са Челсијем

НИЈЕ МУ ПРВИ ПУТ: Роналдињо у сукобу са законом!

Екипа Макабија из Хаифе, коју добро познају навијачи Црвене звезде, пошто су прошле године управо они спречили тим Дејана Станковића да се пласира у групну фазу Лиге шампиона, ће имати тежак задатак да понови такав успех.

Они ће после меча без голова против Јанг Бојса, морати да траже победу на реваншу у Берну.

Најзанимљивији сусрет гледали смо у Молдеу, где је домаћин до предности стигао у осмом минуту. Елинген је био највиши после корнера и главом савладао Муслеру.

Фаворизовани Турци су резултат преокренули већ до краја првог дела игре. Серхио Оливеира је у 25. минуту добио слободан ударац са неких 25 метара, његов ударац је закачио некога од играча Молдеа у живом зиду и преварио Карлстрома.

Мауро Икарди је пет минута касније променио резултат на семафору. Бивши играч Интера и Пари Сен Жермена је искористио одличан пас Акгуна и волеј ударцем закуцао лопту у мрежу.

У 57. минуту је било 2:2, Кристофер Хауген је крунисао одличну акцију Норвежана и као и Икарди, волејом постигао погодак. Када се чинило да ћемо са ремијем отићи на реванш у Турску. У судијској надокнади је Мидсјо донео победу Галатасарају. Најзаслужнији за овај погодак био је Мауро Икарди који је умакао одбрани Молдеа и као на тацни послужио Норвежанина.

Фудбалери Браге са минималном предношчу иду на гостовање Панатинаикосу. До вођства су стигли у 51. минуту када је Абел Руиз погодио са ивице казненог простора. Други погодак је било дело Алвара Ђала, он је затресао мрежу 16 минута пре краја. Гол наде за Панатинаикос је постигао Манћини у 95. минуту меча.