ЗВЕЗДА СЕ НИЈЕ ОБРУКАЛА: Шампион Србије пружио јак отпору ПРВАКУ Европе

19.09.2023. 19:58
Mančester siti - Crvena zvezda
Манчестер сити - Црвена звезда / Извор: Реутерс

Дуел првог кола елитног такмичења.

Почела је дуго очекивана фудбалска Лига шампиона, а цела Европа жели да види како ће први меч одрадити бранилац трофеја Манчестер сити. У гостима му је бил Црвена звезда која је пре 32 лета била на крову Старог континента. Очекивано је славио тим из Енглеске са 3:1, али првак Србије је имао 1:0 на полувремену и храбро су се борили и уз мало среће могло је бити још узбудљивије.

КО ХОЋЕ ДА ЗАРАДИ МОЖЕ: Ево какве су квоте у Енглеској на меч Сити - Звезда

Меч Ситија и Звезде почеће минутом ћутања

ВИЂЕНО ЈЕ СЕДАМ ГОЛОВА: Омладинци Ситија и Звезде одиграли сјајан меч

Звезда се након три године вратила у Лигу шампиона и тешко да је могло тежег пртивника да има на старту него гостовање актуелном прваку Европе Манчестер ситију.

У првом полувремену је виђена невероватна пресија на гол Звезде, али у последњем минуту други озбиљнији напад шампиона Србије и Букари је сместио лопту у мрежу. Помоћни судија је показао офсајд, али јасно је било да Осман није био у недозвољеној позицији.

МАНЧЕСТЕР СИТИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1 (0:1)

СТРЕЛЦИ: Алварез 47, 60, Родри 73. - Букари 45.

СТАДИОН: Етихад

СУДИЈА: Жоао Пинхеиро

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Едерсон,Вокер, Дијас (од 82. Луис), Аке, Гомес, Родри (од 82. Филипс), Нуњес, Бернардо Силва (од 43. Доку), Алварез, Фоден (од 82 Боб), Халанд.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Мијаиловић, Ђига, Драговић, Родић, Хванг (од 82. Канга), Стаменић, Букари (од 82. Дегенек), Иванић (од 68. Олајинка), Митровић (од 77. Лучић), Ендиај (од 68. Красо).

Ипак, већ на самом старту другог полувремена Хулиан Алварез поравнава резултат. Велику грешку прави Драговић, али је поништен гол Кајла Вокера.

Међутим, катастрофалан кикс Омрија Глазера је ни кривом ни дужном донео други гол Алварезу. Тако је после 15 минута у наставку резултат преокренут.

Погодак Родрија у 73. минуту је решио сва питања око победника. Красо га је пустио да се приђе казненом простору, а када се мајстору пружи шанса он је не пропушта.

Уживо ток меча можете да пратите овде.

Video file

КРАЈ МЕЧА

90. минут
Играће се још четири минута.
82. минут
Пао је ритам меча када су домаћи обезбедили победу.
77. минут
Владимир Лучић уместо Стефана Митровића.
73. минут
3:1!!! Родри рутински пласира лопту у мрежу Глазера. Овај гол иде на душу Красоу о чијој индолентности се прича много на мечевима у Србији, али мало ко је очекивао овакав приступ на дуелу са Ситијем. То је једноставно такав играч. Игра само док је лопта код њега, када је код противника то га не "тангира".
69. минут
Доку пуца брани Глазер.
68. минут
Шут Мирка Иванића, али поред гола. Двострука измена код црвено белих. Питер Олајинка уместо Ибванића, а Жан Филип Красо мења Шерифа Ендиајеа.
64. минут
Халанд пуца, али Глазер шаље лопту до стативе.
61. минут
Феноменална прилика за Хванга, али шут као да је лопта била од камена. Једва је дошла до гола.
60. минут
Шта рећи за кикс Омрија Глазера. Овакве стваре се не дешавају ни почетницима. Гол Алвареза који је 90 посто дело голмана Звезде.
57. минут
Опет је Глазер спасао Звезду. Остаје 1:1.
52. минут
Срећа за Звезду и пре свега Драговића. Он је буквалнбо наместио гол Вокеру, али је у претходном делу акције бек Ситија био у офсајду. Причало би се дуго о киксу Драговића није било недозвољене позиције.

47. минут
1:1!!! Алварез поравнава. Прешао је Глазера и сместио лопту у мрежу.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

Video file

45. минут
ГОООООООЛ!!!! Букари је затресао мрежу Ситија. Звезда се бранила и одбранила и близу је да на полувреме оде са предношћу.
43. минут
Гвардиола мења. Уместо Бернарда Силве улази Жереми Доку.
41. минут
Глазер опет спасава Звезду. Фоден са четири метра главом не користи најбољу прилику на мечу.
38. минут
Глазер брани шут Алварезу.
36. минут
Велика гужва у Звездином шеснаестерцу, али на крају је Срђан Мијаиловић успео да блокира шут.
34. минут
Нови шут Халанда. Сада ногом и лопта је отишла преко гола.
32. минут
Жути картон за Родића збпг старта који можда и није био толико груб када се видео успорени снимак.
30. минут
Прва шанса за Звезду, али Хвангов ценгтаршут није успео да се претвори у гол.
29. минут
Вокеров шут је изблокирао Милан Родић. Аке после корнера пуца у доњи леви угао Глазера, али Израелац је сигуран.
25. минут
Халанд главом погађа пречку. Звездина легија странаца (осам их је у првој постави) још одолева.
20. минут
Ужасан скок Ђиге. Промашио је лопту, јер није правовремено скочио, али тај његов катастрофалан кикс није искористио Халанд и пуцао је главом поред гола.
17. минут
Шут Алвареза - Глазер брани.
15. минут
Родри је пуцао са ивице шеснаестерца, али Глазер је одбио лопту у корнер.
10. минут
Фил Фоден је покушао маказицама, али није то било баш најбоље.
9. минут
Фоден је пуцао са неких 18 метара, али само корнер за Сити. Већ четврти на мечу.