СЕРИЈА А: Милан МАШИО пенале и у зауставном времену остао без победе и то са беле тачке

27.01.2024. 22:46
Olivije Žiru
Оливије Жиру / Извор: Реутерс

Меч 22. кола.

Фудбалери Милана нису успели да освоје цео плен на свом терену против Болоње. Меч 22. кола Серије А завршен је резултатом 2:2, а дуел су обележили пенали. Миланези су промашили два, а гости су до бода дошли са беле тачке у зауставном времену преко Рикарда Орслонија.

ЛУДИЛО У БАРСЕЛОНИ: Пало је осам погодака, а одлучујући у девеом и 12 минуту надокандеBarselona - Viljareal

ЛА ЛИГА: Реал после преокрета стигао до победе и првог местаVinisijus Žunior

ЛА ЛИГА: Реал после преокрета стигао до победе и првог места

БАЈЕРН СЛАВИО У БАВАРСКОМ ОБРАЧУНУ: Србин постигао гол за немачког великанаAleksandar Pavlović

БАЈЕРН СЛАВИО У БАВАРСКОМ ОБРАЧУНУ: Србин постигао гол за немачког великана

Повела је Болоња преко Џошуе Зиркезеа у 29. минуту. Затим је Оливије Жиру промашио пенал у 42. минут, али су ипак преко Рубен Лофтус-Чика на самом крају полувремена стигли до изједначења.

Србин Лука Јовић је на терен уместо Жируа ушао у 60. минут, али се занимљива стуација десила у 74.

Сем Беукема је направио пенал, а Тео Ернандез је узео лопту у своје руке, међутим није био прецизан са беле тачке. Лопта му се потом одбила од стативе, а он је уз дозу среће ипак погодио.

Кренуло је славље, али је арбитар Давиде Маса већ подигао руку и досудио индиректан ударац за госте. Играчи су били у чуду, али правила су и више него јасна. Ако се лопта од самог оквира гола одбије директно извођачу најстроже казне без претходног додира са било којим другим играчем досуђује се индирект.

Изгледало је ипак да ће Милан до поебде када је Енглез је свој други гол на мечу постигао седам минута пре краја, али тако нису милсли и гости.

Болоња је из пенала у другом минуту надоканде преко Рикарда Орслонија стигла до бода.