МИЛИОНСКИ ТРАНСФЕР: Звезда продала голмана у Олимпијакос
Отишао један од најбољих чувара мреже Суперлиге Србије
ФК Црвена звезда продала је голмана Балшу Поповића у Олимпијакос.
Црногорски чувар мреже је прошле године потписао за Звезду, међутим београдски црвено-бели су га брзо проследили на позајмицу у ОФК Београд из којег је дошао на Маракану.
Поповић је у Звезду дошао за 900.000 евра, али није забележио наступ за шампиона Србије.
Звезда зарадила преко милион евра за Поповића
У међувремену је израстао у једног од најбољих голмана Суперлиге, дуго је био на радару Олимпијакоса, који га је купио за 1.500.000 евра, а Звезда ће имати и 15 одсто од наредне продаје.
Поповић је изузетно задовољан због трансфера у Пиреј.
- Веома сам узбуђен што сам овде. Олимпијакос је европски гигант и радујем се што ћу играти пред овим навијачима. Мислим да је ово био идеалан тренутак да дођем, након савршене прошле сезоне за мене, да сада заиграм за Олимпијакос. Нисам могао да кажем "не" Олимпијакосу. Заиста сам желео да дођем. Сањам да ћемо освојити дуплу круну и, наравно, да ћу играти у Лиги шампиона - изјавио је Поповић.
Јасно је било да ће на Маракани тешко добити шансу поред искусног Матеуса, па ће се Поповић окушати у Олимпијакосу, док је Звезда успела да заради на трансферу црногорског голмана.