MILIONSKI TRANSFER: Zvezda prodala golmana u Olimpijakos
Otišao jedan od najboljih čuvara mreže Superlige Srbije
FK Crvena zvezda prodala je golmana Balšu Popovića u Olimpijakos.
Crnogorski čuvar mreže je prošle godine potpisao za Zvezdu, međutim beogradski crveno-beli su ga brzo prosledili na pozajmicu u OFK Beograd iz kojeg je došao na Marakanu.
Popović je u Zvezdu došao za 900.000 evra, ali nije zabeležio nastup za šampiona Srbije.
Zvezda zaradila preko milion evra za Popovića
U međuvremenu je izrastao u jednog od najboljih golmana Superlige, dugo je bio na radaru Olimpijakosa, koji ga je kupio za 1.500.000 evra, a Zvezda će imati i 15 odsto od naredne prodaje.
Popović je izuzetno zadovoljan zbog transfera u Pirej.
- Veoma sam uzbuđen što sam ovde. Olimpijakos je evropski gigant i radujem se što ću igrati pred ovim navijačima. Mislim da je ovo bio idealan trenutak da dođem, nakon savršene prošle sezone za mene, da sada zaigram za Olimpijakos. Nisam mogao da kažem "ne" Olimpijakosu. Zaista sam želeo da dođem. Sanjam da ćemo osvojiti duplu krunu i, naravno, da ću igrati u Ligi šampiona - izjavio je Popović.
Jasno je bilo da će na Marakani teško dobiti šansu pored iskusnog Mateusa, pa će se Popović okušati u Olimpijakosu, dok je Zvezda uspela da zaradi na transferu crnogorskog golmana.