МИЛОЈЕВИЋ РАЗОЧАРАО, ПАО ПОСЛЕ ПРЕОКРЕТА: Некадашња жеља Црвене звезде пресудила Ал Ахлију (ВИДЕО)

06.03.2021. 22:00

Претпоследњи тим на табели савладао великана.

Ал Ахли из Џеде, на чијој клупи седи српски тренер Владан Милојевић, доживео је тежак пораз на свом терену у 22. колу првенства Саудијске Арабије. Од Зелених бољи је био Дамак са 3:1 (0:1).

НИКАД ЛАКШЕ ДО НОВЦА: Уживај уз фудбал и једним кликом освоји 1.500 динара

ДМИТРОВИЋ ПРОМАШИО ПЕНАЛ: Еибар поражен од Кадиза, Ледезма надмудрио српског голмана (ВИДЕО)

ГОТОВО, ПЕНЗИЈА: Рукавина неће више играти за Србију

Ал Ахли је сјајно отворио меч, већ након 13 минута домаћи су имали предност. Абдулрахман Гариб је крунисао лепу акцију Омара Ал Соме и Султана Мадаша. Рутински је Гариб матирао Мустафу Зегбу.

До краја првог дела игре остало је 1:0, али Дамак се пробудио у наставку, пре свега захваљујући некадашњој великој жељи Црвене звезде Константину Будескуу.

Румун је подсетио на своје партије из Астре и ФЦСБ-а (недашња Стеауа). Сјајно је Будеску у 55. минуту упослио Мансура Хамзија, а овом није биле тешко да савлада Мухамеда Ал Оваиса. Само пет минута касније Емилио Зелаја био је прецизан са беле тачке.

Аргентинац је својим другим голом на утакмици у 67. минуту поставио коначних 3:1.

Ал Ахли је остао на четвртом место са 35 бодова и тешко ће до титуле. Дамаку предстоји грчевита борба за опстанак, изабраници Крешимира Резића су на 15. позицији са само 20 бодова.