108.6856

MILOJEVIĆ RAZOČARAO, PAO POSLE PREOKRETA: Nekadašnja želja Crvene zvezde presudila Al Ahliju (VIDEO)

06.03.2021. 22:00

Pretposlednji tim na tabeli savladao velikana.

Al Ahli iz Džede, na čijoj klupi sedi srpski trener Vladan Milojević, doživeo je težak poraz na svom terenu u 22. kolu prvenstva Saudijske Arabije. Od Zelenih bolji je bio Damak sa 3:1 (0:1).

NIKAD LAKŠE DO NOVCA: Uživaj uz fudbal i jednim klikom osvoji 1.500 dinara

DMITROVIĆ PROMAŠIO PENAL: Eibar poražen od Kadiza, Ledezma nadmudrio srpskog golmana (VIDEO)

GOTOVO, PENZIJA: Rukavina neće više igrati za Srbiju

Al Ahli je sjajno otvorio meč, već nakon 13 minuta domaći su imali prednost. Abdulrahman Garib je krunisao lepu akciju Omara Al Some i Sultana Madaša. Rutinski je Garib matirao Mustafu Zegbu.

Do kraja prvog dela igre ostalo je 1:0, ali Damak se probudio u nastavku, pre svega zahvaljujući nekadašnjoj velikoj želji Crvene zvezde Konstantinu Budeskuu.

Rumun je podsetio na svoje partije iz Astre i FCSB-a (nedašnja Steaua). Sjajno je Budesku u 55. minutu uposlio Mansura Hamzija, a ovom nije bile teško da savlada Muhameda Al Ovaisa. Samo pet minuta kasnije Emilio Zelaja bio je precizan sa bele tačke.

Argentinac je svojim drugim golom na utakmici u 67. minutu postavio konačnih 3:1.

Al Ahli je ostao na četvrtom mesto sa 35 bodova i teško će do titule. Damaku predstoji grčevita borba za opstanak, izabranici Krešimira Rezića su na 15. poziciji sa samo 20 bodova.