МИНИМАЛАЦ НА ГУДИСОНУ: Челси из пенала до победе против Евертона

06.08.2022. 21:07
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Профимедиа

Стрелац јединог гола Жоржињо.

Фудбалери Челсија савладали су данас Евертон на Гудисон парку минималним резултатом 1:0 у последњем мечу субоитњег прогрма првог кола Премијер лиге.

МИТРОВИЋ: Бићемо велико изненађење за све

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тотенхем убедљив на старту, непријатана дочек за Нотингем у Њукаслу

БУНДЕСЛИГА: Менхенгладбах за седам минута завршио посао против Ајнтрахта (ФОТО)

Клуб из Лондона био је бољи ривал током првог полувремена, али није успевао да дођу до гола све до 42. минута када је после шута Кантеа Пикфорд избио лопту до Стерлинга, а овај је проследио у мрежу. Међутим, погодак није признат пошто је Стерлингбио у офсајду. За Плавце је добро дошло тшо је прво полувреме продужено за читавих осам минута због повреде Годфрија из Еверона, пошто су управо у том периоду успели да стигну до гола. Дукуре је оборио Чилвела са леђа за једанаестерац, а Жоржињо је био прецизан са беле тачке у седмом минуту судијске надокнаде и Челси је водио на полувремену.

То се испоставио и као коначан резултат пошто у наставку није било много прилика. Деле Али је покушао у 63. минуту, али је Аспиликуета добро реаговао у последњем тренутку. У 83. минуту је Кукуреља асистирао Стерлингу који је шутирао са десетак метара, али је лопта завршила поред гола, а резултат се није промеднио до краја.